Loading...
Lyubozar avatar Lyubozar 47 Точки

Проблем при стартиране на програма

 Здравейте, имам проблем със стартирането и изпълнението на програмите. Като натисна Ctrl + F5 за изпълнение не ми пресмята формулите, които съм написал, а ми изписва реда със съответните формули, които са след ConsoleWrite, примерно ето една проста програмка, която не иска да се изпълни:

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace Demo
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            double a = 15.5;
            int b = 14;
            Console.Write("{0} + {1} = {2}, a, b, a + b");
        }
    }
}

Като резултат ми изписва на конзолата:

{0} + {1} = {2}, a, b, a + bPress any key to continue...

Как да го оправя?

Тагове:
0
Programming Basics
Janislav avatar Janislav 154 Точки

 Console.Write("{0} + {1} = {2}, a, b, a + b");   Го промени на  Console.Write("{0} + {1} = {2}", a, b, a + b); Кавичките си изпуснал.

1
Lyubozar avatar Lyubozar 47 Точки

Стана, благодаря ти!

0
petar.dimitrov.86 avatar petar.dimitrov.86 450 Точки

Кавичките се слагат след края на текста, който искаш да се изпише, и след това отделяш със запетаи стойностите, с които искаш да заместиш плейсхолдърите.

Console.Write("{0} + {1} = {2}", a, b, a + b);

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.