Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

peterborisov avatar peterborisov 123 Точки

Обиколих половин София за очила и излизаха около 260-400 лева. И накрая говорих с колегите в колежа и се оказа , че половината от тях са с Gunnar  /gaming glasses/. И си взех и аз едни "гънърки" за 120 лева   /тези от 170 са със същите стъкла само, че с тънка рамка/ и се родих.Не си струва да дадеш 400 лева за очила които може и да не са толкова ефективни.Мое мнение.

2
Simeon.R avatar Simeon.R 198 Точки

Аз сгреших със скъпи очила без диоптър - с периферията виждам винтчетата. Сега търся Gunnar, но задължително искам да пробвам преди да купя. Гледам в пулсар имат на място, но знаеш ли друго място в София където има избор на Gunnar-ки? 

0
peterborisov avatar peterborisov 123 Точки

Vali Computers аз от там си купих очилата /както и всички други части за лаптопа/.

0
CreativeDaniyal avatar CreativeDaniyal 1 Точки

It was so good to see you acknowledging this topic, it really feels great. Thanks for sharing such a valuable information which is very hard to find normally. I have subscribed to your website and will be promoting it to my friends and other people as well. Stylish Jacket

0
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки

Здравей,

не съм пробвал очила от оптика за работа с компютър, но ако не ти трябват диоптрични по-добре си вземи едни Gunnar - от няколко месеца съм с едни такива и мога да кажа, че наистина помагат (поне при мен). 

Това, което на практика правят:

1) Намаляват количеството синя светлина - малко е странно в началото, но по някое време вече не ти прави впечатление и наистина помага

2) Подобравят фокуса върху монитора на късо разстояние - имай в предвид, че в далечината почват да размазват.

3) Имат много лека оптична корекция и на практика виждаш нещата от екрана малко по-големи - доста помага при работа с текст.

4) Намаляват отблясъците от светлина - дали изкуствена или слънчева - и в двата случая помагат да виждаш малко по-добре самия монитор.

Все пак на каквото и да се спреш, имай предвид, че очилата не са магическо лекарство - очите ти все пак имат нужда от почивка!

1
Kosio7 avatar Kosio7 1 Точки

И от мен едно ЗА за Gunnar. Имат разнообразие и от модели така че можеш да си избереш дизайн който ти допада.

П.П.: Цените им са от около 120лв до около 200лв, зависи от модела.

0
09/03/2016 09:26:28
SPPetrov avatar SPPetrov 43 Точки

Здравей, и аз преди бях започнал да търся очила за компютър и попаднах на програмата  f.lux , която промня нивото на синьото, спрямо гео локацията и астрономическия час. В началото ми беше малко странно, но смятам че ми помага.

 

2
09/03/2016 09:28:46
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки

Здравей,

не е лошо като идея, но докато търсих мнение за очилата ми направи много интересно впечатление коментара на един човек по темата с програмата - не можеш да я сложиш на всички компютри в офиса :)

1
09/03/2016 23:24:08
slavpetroff avatar slavpetroff Trainer 155 Точки

Аз също съм с Gunnars от няколко месеца. Може и да е заблуда, но от тогава ме е боляла главата 4 пъти най-много и то, най-вече, когато не съм бил на компа. Препоръчвам ! Без тях, дори ми е странно да стоя на компютъра. Моя съвет е за пластмасовите рамки, ако си взимаш такива. Оптиката е една и съща на всички очила, само рамките оскъпяват.

0
RosenKrumov avatar RosenKrumov 203 Точки

Едно малко по-странично мнение. Съветвал съм се с очен лекар - очилата не ви трябват, ако имате IPS екрани, но само ако са IPS.

Това може да послужи и като инфо за хората, които биха си избирали лаптоп/монитор. Ако ще се ползва за продължителна работа (както в случая с нас), е почти първа важност лаптопът/мониторът да има IPS екран, много по-естествени цветове и почти никакво увреждане върху очите. Аз съм с такъв екран и съм стоял по цял ден по време на големите проекти и нямах никакви оплаквания спрямо очите.

0
09/03/2016 11:29:28
Amiaz avatar Amiaz 0 Точки

Като специалист по очна оптика, препоръчвам за хора, които стоят над 4 часа пред монитора стъкла, блокиращи синята светлина на LTL ( 130 лева двете  ), на HOYA ( 220 лева двете, в момента са на промоция на 154 лв) или на Zeiss, които са по-скъпи. Значително по-скъпи са изтънените стъкла. През колкото повече технологичи обработки са минали стъклата,  толкова са  по-изчистени оптичните дефекти от тях. Това ги оскъпява. За тези, които стоят под 4 часа има добри далекоизточни стъкла, също и румънски, които са значително  по-евтини. Със сигурност си струва да се дадат повече пари, но това всеки ще прецени сам за себе си. И парите, и очите са си ваши. Няма такова нещо като високо качество на ниска цена. Нека напомня, че отдавна е приета Наредба номер 8 от 2012г , която задължава работодателя да осигури очила със защита от екранни лъчения. Търсете си правата! 

1
CvetanCankovVelikov avatar CvetanCankovVelikov 30 Точки

Заповядай: http://www.gunnars.com/ Според мен тази марка(независимо,че е за геймърски очила)са най-добрите в бранша,очилата са наистина хубави не натоварват окото,а и можеш да си купиш наистина добри за стотина лева :)

0
Kosio7 avatar Kosio7 1 Точки

Още нещо да добавя което забравих за Gunnar, в ozone.bg ги продават също (от там взех моите).

1
YejeFol avatar YejeFol 4 Точки

Computer glasses are designed to: reduce glare (a major cause of eyestrain), increase contrast, and maximize what you see through the lenses, making it easier to look at a screen for longer periods of time.
Klaus Hargreeves Outfits

0
denialpatel avatar denialpatel -1 Точки

I am very happy to read this. This is the kind of manual that needs to be given and not the random misinformation that’s at the other blogs. Appreciate your sharing this best posting. Beth dutton coat The effort you made to share the knowledge. This is really a great stuff for sharing. Keep it up . Thanks for sharing.

0
newamericanstore avatar newamericanstore 0 Точки

Thank you for this great contribution, I find it very interesting and well thought out and put together. I hope to read your work in the future.
Captain America Jacket
 

0
amaya123 avatar amaya123 1 Точки

You can easily buy that glasses from stores and online too.I recommend GUNNAR gaming and computer glasses to all.OUR WARDROBE ESSENTIALS ARE AS VERSATILE AS THEY ARE STYLISH. Fire up YOUR LOOK WITH A COOL, CONTEMPORARY LEATHER RACER movies leather jackets interesting style of design with motivations. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.