Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

steve avatar steve 0 Точки

Кабелите в Open Source Lab, проблем с връзката с Интернет

Здравейте,

@Светлин Наков, предложи да се ползват кабелите в лабораторията преди минута, но на места 11a, а сега проверих и 11b, кабелите не работят. Няма физическа връзка с рутер (лампите не светят).

Поздрави,

Стефан

0
Въпроси за SoftUni
steve avatar steve 0 Точки

На 05e дереджето е същото!

0
martinski avatar martinski 66 Точки

В зала Inspiration Lab, на место 09H кабела също не работи !

0
22/03/2016 21:55:35
hpenev avatar hpenev 0 Точки

в зала Inspiration все по-често случвам на неработещ кабел.

Безжичната мрежа става все по-натоварена. 

Би било много неприятно по време на изпит.

0
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Здравейте,

Понеже дълго време съм работил в сферата на мрежите мога да кажа, че конекторите (RJ45) не са предназначени за толкова интензивна употреба! Или по точно тези които не са професионални, знам може да има невярващи но наистина има значение качеството. Въпросния проблем може да се тушира и с редовна/навременна подръжка (смяна на проблемния конектор), в противен случай би могло изведнъж да се стигне до отказа на огромно количество точки за свързаност. Единствения изход е използването на качествени материали и качествен бекъп - надеждна безжична връзка изградена с надеждни устройства която да покрие минимум 70% от местата в залата използвайки интензивно интернет.

0
Victuss avatar Victuss 18 Точки

Проблемът е по-скоро в некачественото кримпване. На много места конекторът не захапва външната изолация на кабела и с времето проводниците се измъкват от пиновете.

0
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Да това не го споменах защото е трудно да се обясни на обикновен човек, защото е комплексен проблем - калпави конектори, калпави инструменти, калпави техници, калпав кабел и всички възможни комбинации м/у тях или по някой път е достатъчно наличието на само едно за да доведе до проблем! 

Калпав техник - не знае колко от изолацията да тримне, колко от жичките да резне...

Калпав кабел - жичките са от примеси - не са предимно мед, резултата е лесно прекъсване на местата където зъбчетата на конектора захапват жичката.

Калпав инструмент (кримпер) - Пънчетата за всеки един пин се разминават/усукват при кримпване и самите пинчета не се забиват достатъчно качествено в жичките/кабелчетата и не правят качествен контакт. Също така механизма на инструмента който осигурява захващането на изолацията на кабела (utp cat 5e) е недостатъчно голям/разбит/усукан за да забие законтрящия пън на конектора в изолацията на кабела.

Калпав конектор/букса(звучи нелепо но се използва ;))  - усукващи се пинчета, незахапващ изолацията пин и мн.др.

 

Има и мн.др. фактори за качеството на поставяне на конектор .

0
24/03/2016 00:15:24
steve avatar steve 0 Точки

Такаа, до тук май вече е ясно какъв е основния проблем, но аз се опитах просто да дам сигнал, защото когато се предложи да ползваме жица, вече бях пробвал най-близките кабели, макар че за първи път стъпвах в зала в университета и се чудех, дали наистина аз съм изтеглил късата клечка или просто нещата не са каквито изглеждат.

Сега, след дискусията и след третото посещение на залата, предлагам довечера да си нося клещите, и един джоб RJ45 буксички, и да сменя най-близките около мен, но за да го направя ще ми трябва разрешение от ръководството, освен дето не е добра идея да се кримпва кабел под напрежение.

Някой?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.