Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

krum_43 avatar krum_43 750 Точки

PointOnFigur-кода на Наков не може да мине 3 от тестовете в системата .

Здравеите,

Според мен в  judja  има някакъв бъг.

Пускам код , който съм изпробвал и работи.

Същият не може да мине 3 от тестовете и ми дава 93 точки.

Става въпрос за четвъртата задача от Bacic-level.

Ето го и кода :

 

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace pointOnFigur
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            var x = int.Parse(Console.ReadLine());
            var y = int.Parse(Console.ReadLine());
            var insideLeft = (x >= 2) && (x <=12) && (y >= -3) && (y <= 1);
            var insideRight=(x>=4)&&(x<=10)&&(y>=-5)&&(y<=3);
            if (insideLeft || insideRight) 
                Console.WriteLine("ïn");
                else
            Console.WriteLine("out");
        }
    }
}

Тагове:
-4
Programming Basics 14/03/2016 12:34:10
StaVykoV avatar StaVykoV 169 Точки

Може ли малко пояснение коя точно задача от коя лекция/изпит е. Ако може директен линк би било най - добре. Така като нямаме условието е малко трудно да ти помогнем.

0
krum_43 avatar krum_43 750 Точки

Имаме два правоъгълника ,чиито координати са зададени в променлвите insaitLeft  i insaitRight  и една точка с координати x и y.

Ako точката е вътрешна за един от двата правоъгълника извеждаме in, a ako e външна out.

Въпросът е , че системата ми дава 93 точки,

-1
StaVykoV avatar StaVykoV 169 Точки

Може ли все пак линк към условието или поне пояснение за коя инстанция на курса и за коя лекция става въпрос. Иска ми се да пробвам и аз да я реша.

0
Mozez avatar Mozez 55 Точки

Това ïn не е това in, предполагам, че е възможно това да ти дава грешка.

2
VladoGenov avatar VladoGenov 45 Точки

В условието за очакван изход, си записал колега: "in"
А в кода, който си приложил имаш: Console.WriteLine("ïn");
На пръв поглед има проблем с различното "i" -> "i" и "ï" в Console.WriteLine("ïn"); - има различен символ "i" с 2 точки отгоре.
Но все пак дай линк към задачата в Judge, за да тестваме, дали е това проблема.

1
VladoGenov avatar VladoGenov 45 Точки

Колега, форумът няма auto-refresh, така че да знам междувременно когато имам възможност да отговоря, кой вече е отговорил. Сега като гледам цялата хронология на отговорите, виждам, че и преди теб е бил даден същият отговор. Но не бих желал да споря, ако може.

2
13/03/2016 23:09:42
KOSTADINMARKOV avatar KOSTADINMARKOV 22 Точки

Здравей искам да те попитам от къде намери този код,защото ако е от видеото не мога да го пусна и при вас така ли е ако да някой знае  ли кога ще бъде направено?

-1
krum_43 avatar krum_43 750 Точки

Кода е от видеото от 3-ти март.Мисля , че върви нормално.

Може би имам някаква грешка.

 

-1
KOSTADINMARKOV avatar KOSTADINMARKOV 22 Точки

Искам да попита за кода от последното видео за примитивни типове данни.То не върви,а отностно твоя код ако поправиш тази малка грешка предполагам че

е се оправи.

 

-1
baxlash avatar baxlash 31 Точки

Колега сложи къдрави скоби на if и на else и пробвай пак. Според мен от там идва проблема.

-2
Mozez avatar Mozez 55 Точки

Някой май не чете хронологията :D

-3
krum_43 avatar krum_43 750 Точки

Не съм сигурен дали тези скоби са задължителни,но след няколко теста системата все пак ми даде 100-те точки.

Благодаря за съвета.

 

-1
krokicha avatar krokicha 76 Точки

Доколкото знам когато се използва един оператор няма нужда от тези скоби. Те са за обособяване на блок от оператори. Но в примерите от документацията за синтаксиса на оператора "if" в MSDN навсякъде са използвани.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.