Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
asata avatar asata 8 Точки

Java Web Development Oracle Database домашно

Здравейте, имам следния въпрос. Може ли някой да поясни: During login load the user from the database (from its own DAO). Не мога да разбера докъде трябва да е хардкоднатата част. В този сървис имам един хардкоднат юзър, от който вземам името и сравнявам паролата с енкрипнатия стринг. Трябва ли да имам някакви проверки.... изобщо може ли по-конкретна информация.

Също така искам да питам трябва ли да експортваме базата данни и да я добавяме в архива с домашното?

Благодаря

0
Java Web Development 14/03/2016 18:42:45
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки

Здравей,

на първия въпрос отговора е: Нищо не трябва да е hardcode-нато в Java кода. Трябва да си направиш таблица с потребители и от нея да намираш потребителя, чието username си въвел и да зареждаш паролата и ролята на потребителя след това като в крайна сметка ги подаваш на мястото на hardcode-натите стойности.

На вторият въпрос - трябва да export-неш DDL-a на базата и да го добавиш към домашното.

0

Благодаря, a трябва ли паролите да се записват енкриптванети в базата и изобщо как става тази работа с енкриптването

0
14/03/2016 19:33:28
<security:authentication-manager>
    <security:authentication-provider
            user-service-ref="userDetailsService">
        <security:password-encoder hash="md5" />
    </security:authentication-provider>
</security:authentication-manager>

Тук паролата е енкриптната. При въвеждане ми иска да дам енкриптнат стринг. Как да направя това?

0
14/03/2016 19:43:46
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки

Здравей,

това казва, че паролата, която въведеш от login формата (в този случай) ще бъде криптирана с md5 преди да бъде сравнена. Това значи, че паролата, която ще извличаш от базата също трябва да е съхранена криптирана с md5.

0
dim4o avatar dim4o 288 Точки

Някой знае ли защо ojdbc ми тръгва само когато поставя ojdbc6.jar в папката WEB-INF/lib ? Инсталирал съм ojdbc6.jar през конзолата и съм го регистрирал в pom.xml, точно както пишеше в гида.

0
dim4o avatar dim4o 288 Точки

Намерих си грешката - бях го регистрирал в друг pom.xml

0