Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

naskoni avatar naskoni 68 Точки

Oracle Database Homework - как се импортира чужда база данни?

Здравейте, колеги :)

Каква е процедурата според вас? 

Създадох нов workspace в Oracle XE и след това сe вързах към него през SQL Developer. Отворих файла от проверяваното домашно и пробвах с Run Script, но ми дава грешки. Пробвах и с моята (генерирана от SQL Developer) база - същата работа. :) Без проблем импортирам само празната база, генерирана от Data Modeler.

 

 

 

 

Тагове:
0
Java Web Development
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки

Здравей,

има 2 основни начина за пренасяна на база от данни:

1) Прави се Dump на базата (нещо като архив) и се импортира в новата

2) Прави се extract на DDL-а от едната база и се пуска като SQL заявка в другата.

Вариант 2 е по-лесен, но има малка особеност - SQL Developer-а експортва твърде много информация (като например table namespace, schema преди името на таблицата и др.). За да сработи в новата база трябва да се сведе заявката до чист SQL CREATE TABLE например.

CREATE TABLE test (

id NUMBER PRIMARY KEY,

name VARCHAR2(50)

)

Друг проблем е, че експортва дати в някакъв странен формат RRRR (по спомен), който трябва да се замени с YYYY.

 

1
asata avatar asata 8 Точки

Здравейте, искам да запитам: попадна ми домашно само с ddl файл. Какво да го правя? Пускам го като sql и ми дава ерор на всеки ред SQL Error: ORA-00922: missing or invalid option. В момента съм на 4-тото домашно, двете изобщо нямаха бази данни, 1вото явно беше грешно импортнато и сега 4-то отново ми дава еррори и е защото е някакъв ddl файл или кой знае... На последното няма да дам оценка и лично за себе си отчитам, че не съм научил импортирането

0
19/03/2016 10:37:20
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки

Здравей,

"попадна ми домашно само с ddl файл. Какво да го правя?"

аз лично бих го оценил с до 3 по десетобална система. Основното продължава да е Java кода.

"Пускам го като sql и ми дава ерор на всеки ред SQL Error: ORA-00922: missing or invalid option."

ако наистина е така или не е extract-нато след създаването на обектите и е писано на ръка или е extract-нато от база различна от Oracle, която има други ограничения.

"На последното няма да дам оценка и лично за себе си отчитам, че не съм научил импортирането"

импортирането по този начин не изисква административни познания, но за да стане гладко трябва да се extract-не правилно. Последното за жалост не е толкова лесна задача от SQL Developer-а. За съжаление tool-овете, които съм ползвал и правят нещата добре са всичките платени. Не го приемай прекалено тежко - не е толкова голяма част от курса това :)

0
naskoni avatar naskoni 68 Точки

Импортирането по този начин не изисква административни познания, но за да стане гладко трябва да се extract-не правилно. Последното за жалост не е толкова лесна задача от SQL Developer-а. За съжаление tool-овете, които съм ползвал и правят нещата добре са всичките платени. Не го приемай прекалено тежко - не е толкова голяма част от курса това :)

Основното ми притеснение (предполагам и на някои колеги) не е толкова свързано с домашното, колкото с финалния проект. Ще трябва да можем успешно да експортираме базата, за да я предоставим за проверка. :) 

 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.