Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vaseto_v avatar vaseto_v 50 Точки

Моята оценка също е променена (понижена)...

1
Mozez avatar Mozez 55 Точки

Надявам се някой от екипа да отговори на този въпрос.

1
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

Моята също е променена- негативно.

0
blade.92 avatar blade.92 1 Точки

И моята също от 4.86 на 4.14.

1
Mozez avatar Mozez 55 Точки

Моята беше около 5.90 , паднала е с цели 1.20.

0
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

Леле това е много, моята е с 0.30 надолу.

0
Mozez avatar Mozez 55 Точки

Вие на поправки по HQC явява ли ли сте се? Да не би това да трябва да са оценките от тази поправка и да са ги сложили на грешното място?

0
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

Не, аз изкарах добра оценка и не съм ходил на поправка по КПК.

0
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Звучи сякаш нещо не е било сметнато в общата оценка.. джъдж може би...

0
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

Аз нямах точки в джъдж и пак ми е намалена оценката.

0
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Ами именно, все пак джъджа е някакъв процент от оценката, и ако не е бил добаве, това би довело до по - висока такава.

НО, аз само гадая, като се появи някой от екипа ще стане ясно.

Поздрави!

0
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

Да има го и този момент, ще се радвам някой от екипа да съобщи.

Поздрави!

0
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

Моята оценка също е намалена.

Някой от екипа може ли да обясни какво се случва?

Вчера: Днес:

 

2
17/03/2016 20:28:20
Mozez avatar Mozez 55 Точки

Аз имам 160 от проверка и 40 от джъдж, като бонуса ми е смъкнат от 25 на 9 точки и от там ми се намаля рязко оценката с 1.20 ! А тея бонус точки си ги имам още от редовния изпит.

0
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

Тези смъквания с цяла единица са сериозни, дори и да са завишили критерия, не знам пак как става цяла единица разлика в оценката.

1
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

Прав си, при такива огромни разлики ако си имал 5,50+ и оценката ти спадне под 5,00 т.е. под прага за сертификат е още по-кофти. Но засега само можем да гадаем, докато някой не дойде и обясни какво се случва.

2
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Здравейте,

Промените в резултатите се дължат на това, че имаше проблем в експорта на протокола за изпит. Тъй като за пръв път разчитаме на по-голяма автоматизация, след експорта на протокола при нас показваше "Общо точки изпит" точките от изпита + поправката, което не е вярно. Отделно трябват общо то редовния и общ от поправката и да с вземе максимумът от двете. Нещо, което сме изпуснали да хванем като бъг снощи, когато импортнахме резултатите, затова имаше хора, които имат 100 точки на редовен, 120 на поправка и обща оценка 6,00.

Оправихме този проблем и респективно оценките на някои хора са намалели.

Извинявам се, че сме вкарали подвеждащи резултати снощи.

0
Mozez avatar Mozez 55 Точки

Добре защо при мен са намалени бонус точките от 25 мисля, че бяха на 9? Оценката ми е намалена с 1.20 за разлика от 0.30 - 0.50 на колегите. И това 105 място от редовния и поправката ли е или само от поправката?

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Ами не сме пипали бонуса от други неща, може просто да е грешна информация, ще го погледна. 105 място си в курса като цяло, т.е. заедно с всички останали, които са се явявали на редовен или поправка.

0
17/03/2016 21:13:28
Mozez avatar Mozez 55 Точки

Ами ще се радвам за яснота около бонус точките защото явно те ме цакат така брутално.Понеже съм сигурен, че на редовен се явявах с доста повече от 9.

0
17/03/2016 21:15:52
Mozez avatar Mozez 55 Точки

Общо взето поредното разочарование от случващото се. През два дни проблеми и през два дни обяснения и обяснения от екипа. Няма изпит на който да съм бил и да е нямало проблем, било то в регламентирането и провеждането на изпитите, оценяването на хора по различен начин с еднакви рецензии, а сега и това. Да не говорим и за нещата извън топика на изпитите. Един съвет от мен, не промяната на учебната програма и цялата "гъвкавост" в учебния процес, ще оправят нещатата и ще задържат хората тук и ще ги стимулира. Не го казвам защото за пореден път съм афектиран от поредните бакии, а защото съм част от community-то, а и като ментор съм се срещнал лично с достатъчно хора и съм разбрал от първа ръка причините им да нямат желание не само да продължат след Basic, а изобщо даже да го изкарат и да се пробват на изпита. Живи и здрави.

0
Kiril98 avatar Kiril98 66 Точки

Тук не мога да се съглася с теб. Аз пък съм виждал обратното. Много хора се отказват след Basics или по-време на него, защото не са свикнали да учат по-този интензивен формат или просто имат слаба воля. Нещата рядко се получават като хората от първия път. Що се отнася до оценяването, бъгове се случват. Въпроса е като смяташ, че си получил по-висока оценка от заслуженото не да седиш и да си траеш, а да се консултираш с някой лектор/оценяващ, който да ти обясни дали оценката ти е реална или не, защото файда от незаслужена оценка няма. Съжалявам за по-грубият език.

5
Mozez avatar Mozez 55 Точки

Споко уважавам мнението ти. Естествено, че всеки има своя гледна точка. Моето се е свормирало на база наблюдения. Аз лично очаквах оценка от 5 и може би малко отгоре, но не защото съм направил ООП-то чудесно, а защото знам, че го направих що годе достатъчно добре и на база общото представяне на изпита. И най-тъпото ще е ако наистина ми се губят някъде точки и сега съм с незаслужена оценка.

1
slavpetroff avatar slavpetroff Trainer 155 Точки

Абсолютно съм несъгласен и аз. Какво огромно разочарование, че са ти написали по-висока оценка от тази, която заслужаваш и после са я поправили. Аз съм изключително радостен, че се обучавам в този университет, въпреки всяко недоразумение. Накрая е важно какво си научил, а не колко са ти писали на курса. Знам, че това е едно от малкото учебни заведения, в които, екипът прави всички възможно да повиши качеството на обучение във всеки един аспект и това се доказва с всяко тяхно действие. За мен е по-важно, че хората излизат и пред нас и се извиняват за допуснатата грешка, а не стоят като мишки в някой ъгъл, чакайки просто случващото се да отмине. В крайна сметка никой не е задължен на сила - академии за програмиране бол, навъдиха се като мишки след като се даде гласност на Софт Уни.

9
badbutcher avatar badbutcher 144 Точки

@RoYaL Можеш ли да споделиш тези таблици със старите оценки и тези от поправката всеки да си направи сметките сам и да види колко е имал защото аз гледам по Advanced C# преди доколкото помня имах4.20 но сега имам 3.93. Предполагам че и тука са смятани грешно точките но на първия изпит имах 10 точки а на поправката 150. Да разбирам ли че за тези 10 точки сте ми взели 0.27 от оценката?

2
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Нямаме практика да споделяме публично оценки (не всеки би искал да му покажем оценката).

За адвансд с# ще се консултирам утре какво е станало. Помня, че имаше хора записани като наблюдатели, а не трябваше. Съответно са взели 100% от изпита, но не сме им дали бонуси. Вероятно след фикса някои са с променени оценки (според придставянето и бонусите може нагоре или надолу)

0
Angeld55 avatar Angeld55 20 Точки

А случайно някой да знае защо има "точки други " и какво представляват , защото, доколкото съм запознат ,за оценка при поправка се взима 100% от изпита?

0
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

Ако ти е първата поправка "точки други" предполагам че са домашни, присъствия, участие във форум, и проверяване на домашни, може би даже и екипен проект.

1
Kiril98 avatar Kiril98 66 Точки

Както каза колегата по-горе, ако ти е първа поправителна сесия ти добавят домашни + оценявания + екипна работа и др. към бонус точките както при редовния изпит. Но ако примерно се явиш след година на друга поправителна сесия или редовен изпит  нямаш бонус точки и чак тогава ти се взима 100 % от оценката от изпита. Поправете ме ако греша.

1
18/03/2016 14:02:26
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.