Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Gratsiela avatar Gratsiela 4 Точки

Екипен проект с Java

В екипния проект има ли значение на каква програма де пише? Щом е игра и не на всеки е по възможностите да я направи имат ли шанс тепърва навлизащите в тоя сектор да се справят?

Незнам дали да се записвам или не. Съвети...please

Тагове:
0
Java Advanced
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Записвай задължително.

80% от игрите, които съм гледал по защити, са или морски шах, или някво лабиринтче, или breakout, за които има много туториали из гугъл, особено на джава.

Ще се запознаеш с хора, ще научиш ценни неща, ще получиш едни 5-10% бонус към оценката. Само трябва да си екипен човек и да имаш желание.

11
MARIV avatar MARIV 0 Точки

Имам желание да се запиша и да науча повече.В екипния проект за Java Games на какво OS работят ? - на Windows 

или ще е необходим Linux (надявам се не...)smiley.

0
StaVykoV avatar StaVykoV 169 Точки

Всеки си работи на което OS му е удобно и на което IDE му е удобно. Проекта, тъй като е на Java, ще работи на всякакво OS(красотата на Java! :D). Така че няма за какво да се безпокоиш :)

1
MARIV avatar MARIV 0 Точки

Благодаря за feedback -a. Записах се! 

0
gabi.ivanova avatar gabi.ivanova 370 Точки

Запиши се, ако разполагаш с време и желание да участваш. Не мисля, че има какво толкова да загубиш, дори играта да не е перфектна. Напротив, дори си е добър опит.

4
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

И аз също както колегата, съм да се запишеш, аз като бях за първи път записан на екипен, нищо не знаех... а трябваше да правим OOP RPG игра, хубавото е, че хората с който ще се паднеш ще знаят повече един от друг и така ще напреднеш по- бързо, и да всеки може да се справи стига да работи отборно, и да има желание.
Поздрави!

4
StoykoMandzhukov avatar StoykoMandzhukov 11 Точки

Да разбирам, че има някакво разпределение на участниците на база натрупан опит до момента? Че това ми е първи курс след Programming Basics.

0
raging avatar raging 92 Точки

Аз след бейсика, започнах ООП  и за екипния проект ни бяха разделили на база натрупан опит, предполагам и сега ще е така :)

0
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

Да има разпределяне, най вероятно ще сме 50-50, нови-стари.

0
kikuzmanov avatar kikuzmanov 6 Точки

А някои знае ли колко процента е екипният проект от крайната оценка? Да не е 50%, както в Teamwork and and Personal Skills? :)

И аз съм супер-начинаещ и се чудя дали да записам. 

0
g.kolev avatar g.kolev 82 Точки

Както @enevlogiev е написал малко по-нагоре, бонуса от екипния проект към крайната оценка ще е до 10%.

Успех.

1
baxlash avatar baxlash 31 Точки

Аз бих те посъветвал да се запишеш. От това можеш един ствено да спечелиш бонус точки. А и ще научиш доста неща и щесе запоснаешс нови хора. Задачките не са неверочтно сложни. Дори бих казал, че са доста тривиални и има доста информция в Интернет, как могат да се направят.

Така че давай смело и се записвай! wink Никой не очаква от теб да направиш програмата перфектно.

0
Chobi avatar Chobi 20 Точки

Искам и аз да попитам, трябва ли предварително да се уведоми Журето какво ще разработваме или на защитата го запознаваме с проекта.

0
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

Единственното което трябва да е, е да бъде игра, как и на какво си го писал няма значение, запознаваш ги с проекта по време на представянето.

1
Dochko avatar Dochko 3 Точки

Здравейте,

Има ли някакви изискваня, до каква степен да е развита играта. Питам, защото ако решим да напишем игра с някакво човече, вероятно ще напишем 2-3 неща, които то да може да изпълнява(изключвам вървенето в различни подоки и скачането). Но това дали ще се приеме за завършен проект или ще ти кажат " Много малко коляги, нищо не сте направили."?

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.