Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Nick_89 avatar Nick_89 2 Точки

Въвеждане на реални числа с на конзолата

Здравейте, колеги.

Имам следния проблем - в IntelliJ, при въвеждането на реални числа на конзолата искам да използвам за десетичен разделител не запетая, а точка.. Пробвах с Locale locale = Locale.ROOT;, но няма резултат - пак гърми като ги въвеждам с точка. Да не е нещо от регионалните настройки на компютъра. За Visual Studio (конзолата в Winows) проблема го реших като просто промених десетичния разделител от запетая на точка от регионалните настройки(Region -> Numbers Format). Благодаря предварително.

Тагове:
0
Fundamentals Module
PetyoPetrov avatar PetyoPetrov 19 Точки

Пробвай: 

 Scanner scan=new Scanner(System.in);
        scan.useLocale(Locale.ROOT);

 

0
19/03/2016 12:54:46
Yulaw avatar Yulaw 7 Точки

Трябва да importnesh класа java.util.Locale;

След това пробвай така 

Scanner input = new Scanner(System.in);
input.useLocale(Locale.ROOT);  <- Винаги след командата за въвеждане в конзолата.
0
20/03/2016 15:29:03
Nick_89 avatar Nick_89 2 Точки

Супер, вече работи. Обаче трябва да се прави за всеки път (т.е. за всеки клас).

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Ами така ти е настроена виртуалната машина. Можеш при пускане на компилираните файлове да сложиш флагове за локейл настройките (през телефон съм и ще ми е трудно да ги намеря). Съответно трябва да има някъде опция в интелиджей където се слагат допълнителни настройки при компилация и екзекюшън.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.