Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

krum_43 avatar krum_43 750 Точки

windoows 10-за или против?

Здравейте колеги,,

Работя с win-2007 i програмите,които ползвам вървят добре.

Въпросът ми е струва ли си да минавам към win-10 и как наи-лесно мога да го направя?

Тагове:
0
Общи приказки
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

Здравей,
От момента в който Microsoft пуснаха Win 10, аз съм с него не съм имал никакви проблеми, всичко си върви, перфектно, първия месец имах проблеми с драйверите на видео картатa (предполагам че не са били направени все още за win10), Най- лесно можеш да го изтеглиш като свалиш програмката от тук.  Пускаш програмката и те пита за версията на Win 10, която желаеш, имай впредвид че ако си с Win7 - Home Edition, няма да ти даде ъпгрейт за Win 10 Proffesional, също така текущия ти Windows трябва да не е в пробен период, само това нещо по особено се сещам, пускаш инсталацията и следваш стъпките.
Поздрави!

2
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

Аз се занимавам с поддръжка на доста работни станции на уиндоус, имам няколко на 10 , вкючително и моя от ден едно и като цяло е ок. Едва ли работи много по-добре от 7 , но мен ми харесва. Със сигурност не е по-зле. Има много удобни функции, който на мен ми вършат идеална работа.

1
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки

Здравей,

на този етап не бих си сложил Windows 10 доброволно. Някои от програмите (GeForce experience, uTorrent и др.) или комбинация от програми правят проблеми все още. Вината може да не е непременно в Microsoft, но какво значение има като имаш проблем с програма, която ползваш... 

Не виждам и кой знае каква разлика спрямо Windows 8.1 освен, че са добавили обратно start menu-то, което така или иначе вече не ползвам.

1
Stefan94 avatar Stefan94 21 Точки

Здравей,

относно uTorrent ,проблем се забелязва при новите версии.Лично аз изпозвам uTorrent 2.2.1 и се държи стабилно ,освен това гълта по-малко ресурс .От друга страна ,поне аз ,не намирам нищо полезно във включените функции в по-новите версии .

2
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

Откакто съм с Win10 тегля само последните версий на Utorrent и не съм имал никакви проблеми, редовно ъпдейтвам и наистина не съм има проблеми със софтуер.

1
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Аз съм от излизането му с него и не съм имал проблеми нито с драйвери, нито със софтуер. Със сигурност работи по-бързо от 7. Както споменаха няма много разлики с 8.1, но предвид, че е "последното" изкарано, смятам, че е по-добре с него, отколкото с по-старото, тъй като няма някакви осезаеми минуси.

1
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Подкрепям и аз ползването на Уиндоус 10 - ползвам го от самото начало на излизането на официалната версия през юли 2015 год. на стационарен компютър и лаптоп. Нямам някакви осезаеми проблеми с него, които да ми пречат за каквото и да било.

Единствено препоръчвам да е чиста инсталация, защото при ъпгрейд наблюдавах някои бъгове, включително и с драйвери на устройства. След като инсталирах на чисто всичко беше наред.

1
21/03/2016 13:21:00
mishomihaylov avatar mishomihaylov 67 Точки

Здравей!

По лични наблюдения 10-ката ми вървеше по-гладко и си личи, че е оптимизирана в сравнение с 8.1, като тук имам предид и като цяло, също и за игра. Интерфейсът и звуците са доста приятни. Като цяло Windows 10 много ми хареса(най-вече визуално) и не срещнах никакви проблеми с него(инсталирах го с update от 8.1), но не го ползвам и не желая да го ползвам поради проблема с личните данни и личното ми пространство, но това е друга тема.

0
V_Ivanoff avatar V_Ivanoff 45 Точки

Две от машините ми са с 10-ка и две със 7-ца. Нямам никакъв проблем с 10-ката, нито кс друг софтуер нито с драйвъри. От както излезе официално, много рядко качвам стар Win на нова машина.

Забелязах че върви много по-приятно на слаби машини от колкото 7-цата. Може да се дължи на това че е още ново инсталиран.

0
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

За всички, които са притеснени за личното пространство a.k.a privacy може да разгледате тези слайдове и да се примирите с факта, че няма от какво да се крием тъй като отдавна "лошите" си имат необходимата им информация за нас. Така че мненията за Windows 10 относно privacy са доста нерелевантни по въпроса дали е хубава ОС.

0
22/03/2016 01:02:05
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.