Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kristian.georgiev avatar kristian.georgiev 15 Точки

Java Syntax странна подредба на незадължителните задачи в домашното.

Здравейте, 

досега във всички файлове с домашни незадължителните задачи със звездичка са се намирали най-отдолу.В случая с Java syntax 8 и 9 задача са със звезди, и след това имаме 10 и 11 без звезди. Което би трябвало да означава,че 10 и 11 са задължителни, но имайки пред вид подредбата на всички задачи в предишни домнашни от курсовете, се замислям дали няма някаква грешка.

 

Може ли някой да каже със сигурност какъв е приоритета на задачите за този файл,защото подозирам,че може да има разминавания в оценяването на домашните после. :)  За момента се колебая дали да санкционирам липсващи 10 и 11 задача.

 

 

Тагове:
0
Java Advanced
supersane avatar supersane 234 Точки

По пътя на логиката, щом са без звездичка въпросните задачи не трябва да са задължителни.

1
23/03/2016 10:56:29
baxlash avatar baxlash 31 Точки

Според мен щом са без звездичка са задължителни. Аз лично бих санкционирал, ако липсват.

1
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

Разбира се че не са задължителни това е още от край време, не трябва да се санкционират хора за това, че не са правили нещо което не е задължително.

-1
baxlash avatar baxlash 31 Точки

Не са задължителни задачите СЪС звездичка. Тези БЕЗ звездичка са задължителни, независимо дали са преди тези със звездичка или след тях.

Ако греша, много моля някой от СофтУни да ме поправи, преди да съм започнал да режа хората за нищо!

1
vani4ka66 avatar vani4ka66 24 Точки

Задачите със звездички означават, че са по-трудни, и не са задължителни. Останалите са задължителни!

0
Pete1 avatar Pete1 56 Точки

След като цъкнете на "оцени домашно", под полето, в което можете да напишете коментар относно задачите, си пише, че задачите със " * " НЕ СА задължителни и че НЕ ТРЯБВА да повлияват на оценката.

0
kristian.georgiev avatar kristian.georgiev 15 Точки

Колеги, 

не мисля,че ми разбирате въпроса. Идеално знам правилата за оценяване на домашни. Въпроса е ,че най-долу във файла на word има още 2 задачи без звездички след тези,които имат такива. Просто се съмнявам,че за тях някой може би е пропуснал да ги отбележи със звезди. Целта ми е да изясним това не само за мен,но и за останалите,които пишат домашни и проверяват. 

Съвсем възможен е следния сценарий: Някой си пише домашното, решава всички задължителни задачи, стига до такава със звездичка ,преценя ,че е направил всичко задължително и си качва домашното без да погледне до края на файла,че има още след тези със звездите. Някой друг колега проверява, вижда,че не са направени и го санкционира. 

Знам,че не са чак толкова важни тези точки и няма да повлияят на нещо, но не искам да прецакан някой дори и с малко.

 

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Тъй като явно много хора не са разбрали въпросът, само да поясня, че не е дали задачите без звездички са задължителн, а дали не е станала някаква грешка и не сме пропуснали звездичките от 8 задача нататък. По последни данни само 8 и 9 задача са незадължителни. Ако мислите, че някои от другите задачи не могат да се направят с материала научен в лекцията - кажете, за да го обмислим и направим и тях незадължителни.

0
kristian.georgiev avatar kristian.georgiev 15 Точки

Лично за мен не е проблем да останат задължителни. Целта ми не е да коментираме самите задачи и тяхната трудност. Беше ми важно да разбера дали е грешка или не,за да знам как да оценявам утре. Сега вече знам ,че не е грешка и с чиста съвест ще санкционирам липсата им. 

Надявам се повече колеги да видят и да няма нерешени задачи само заради това,че не са ги забелязали. :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.