Loading...
techmaniac avatar techmaniac 133 Точки

Въпрос: Общежитията...

Здравейте, не знам дали има много други като мен , обаче днес е 4 май, аз не съм от София , първата ми лекция е на 8ми , а дори незнам дали съм приет в общежитие или не съм ... Моля дайте ни някаква информация , защото ако евентуално не съм приет за общежитие да си търся други алтернативи ... защото немога в последния ден да си търся било то квартира или хотели  за нощувка ...

Поздрави.

Тагове:
5
Въпроси за SoftUni
Desso avatar Desso 146 Точки
Best Answer

Също така е интересен въпросът дали класиралите се за общежитие ще имат опцията да избират тип стая/апартамент или поне да заявят предпочитания.

Някой има ли информация дали това общежитие е поддържано, има ли домашни любимци (хлебарки) и т.н. :)

1
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Доколкото съм ходил в общежитията, бяха ремонтирани - с нова дограма и изглеждаха добре. Вътре не съм влизал.

3
zontak avatar zontak 457 Точки

Господин Наков.. Аз днес ходих в общежитията и нямам идея кои общежития са ви показвали.. но явно не сте гледали тези в които искат да ни настаняват ;д ( На снимките които ще кача довечера стаите изглеждат в пъти по-добре от колкото е на живо!!! ) Това са най-зле излгеждащите общежития които съм виждал.. в коридора мазилката е паднала, долу е някакъв скъсан балатум със дупки метър в диаметър.. Има гардероб от времето на баба ми в които няма врати, има 3 легла в всяка стая .. нищо ,че ще настаняват по 2-ма човека но не дават и 3-тото легло да бъде изнесено.. Довечера ще направя тема в която да се съберем 4-ма за квартира.. щом така и така ще плащаме 500 лв 4-мата по-добре да живеем на квартира .. и е хубаво да се съберем от университета за да можем да си помагаме преждевременно.. :)

1
a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки

Aз доколкото разбрах ще ни класират тия дни и ще изпратят списък към ръководството на общежитията. Оттам ще стане ясно едва на 15 май и след това евентуално ще ни настаняват. И аз като теб не съм от София и първата седмица ще нощувам в Студенски град за 10лв на вечер за 2 вечери.

По всяка вероятност ще ти трябва квартира поне до 15 май, така че не чакай.

0
techmaniac avatar techmaniac 133 Точки

Дано и някой от екипа да го види , да ми обясни как стоят нещата с разменното писмо 

0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Най-добре си намери някъде за 10-ина лв на нощувка докато ви позволят да се настаните в общежитията!Не мисля, че има много хора които са кандидатствали за това най-вероятно си приет :) Все пак има 75 места :)

1
dsmilyanov avatar dsmilyanov 237 Точки

Честно казано ме съмнява да се запълнят всичките 75 места, или поне съдейки по форумната активност, желаещите за общежития трудно ще достигнат 75 човека още сега.

Аз ще отида само на първата лекция и след това няма как да остана в София ако не съм на общежитие, ще отсъствам докато не се разреши тоя въпрос. Някъде по правилниците на общежитията към ВТУ (които самите те не спазват, но това е друга тема) прочетох, че самото известяване/настаняване може да се случи до 3 дни преди първия учебен ден. Нямам представа дали тук ще стоят нещата по същия начин, но съвсем не е изключено "от днес за утре" да разберем, че сме класирани.

До колкото помня в другата тема Наков беше казал, че информация ще има след празниците (т.е. след 6-ти).

1
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Към момента (5 май) има 26 кандидата за 75 места в общежитията. Изглежда си приет. Остава след праниците да придвижим настаняването. За съжаление общежитията не са наши и няма кой по празниците да ви настани. До сега не сме настянявали никого на общежития и предстои да разберем каква е точно процедурата. Извиняваме се за неудобството.

10
Fundamentalen avatar Fundamentalen 133 Точки

Цената на тока и водата включена ли е в сметката или трябва да се плаща отделно?

0
zontak avatar zontak 457 Точки

Ами аз звъннах.. и на мен ми казаха ,че трябва да отида със 120 лв ( 107 за квартирата и 12 за " амортизация " ) , 150 ( капарото ) , 2 снимки и след края на месеца ( понеже се настаняваме в средата на месеца ) щяло да се направят някакви изчисления и да ни кажат още колко трябва да дадем за ток и вода ;) Само забравих да попитам дали oтоплението е на парно.. дали е включено в цената или oтоплението ще е с някакви електрически уреди и т.н..

1
kigoto avatar kigoto 12 Точки

Значи трябва да си платим и първия наем още с настаняването, така ли.

0
zontak avatar zontak 457 Точки

Да.. отиваш с едни 270 лв.. минимум ии натам и аз незная още колко.. не ми обясниха на какво се oтопляват.. само ми казаха ,че ток и вода не влизат ... но ако се oтопляват на парно ( което би трябвало да поемат ) ток и вода на 4-ма човека ( примерно ) не е проблем.. но ако ще се oтопляваме на ток тогава вече зимния сезон ще си е проблем ии.. аз лично ще търся квартира с приятелчета ( цената ще ми е същата просто ще е по-добре ) ;д Ще видя в Понеделник като се настанявам и ще драсна за повече инфо ;) Тъкмо ще ъпна и някоя снимка ;д

2
KostadinStefanov avatar KostadinStefanov 32 Точки

Guys, ако и понеделник не стане настаняването можете ли да ми предложите евтин вариант, че аз от четвъртък обикалям приятели и вече се натрапвам

0
dsmilyanov avatar dsmilyanov 237 Точки

По принцип във всяко общежитие имат свободни стаи (може да е само 1, но почти винаги имат), само трябва да си харесаш някое и да питаш, като там се плаща на вечер (между 7 и 15 лева са цените.) Друг евтин вариант е да погледнеш някой от хостелите, където може да се намери легло за около 10 лева.

0
luboslav1995 avatar luboslav1995 109 Точки

Ами аз съм в студентски град в стая за 7 лв на вечер. Май се говори с домакинката на общежитиетo и те някои блокове си имат стая като хотеслка, която се ползва от други лица срещу заплащане.Не съм мн сигурен как става всичко, защото брат ми е студент тук от 2 години и той попълва тези молби, можеш да пробваш и ти.

0
Petya avatar Petya 2461 Точки

Вече имаме отговор от ВТУ „Тодор Каблешков“. От понеделник (12 май) можете да отидете на място в блока за настаняване. Трябват ви 2 паспортни снимки.

  • Адресът е: ж.к. Слатина, ул. Гео Милев 158, ВТУ „Тодор Каблешков“, общежитие №2 (виж на картата)
  • Домакинката на блока се казва Зоя Тодорова, телефон: 0888980347
  • Ще трябва да заплатите 150 лв. капаро, които ви се връщат при изнасяне от блока, ако са покрити всички задължения
  • Наемът се плаща ежемесечно, като от ВТУ ни известиха, че ще бъде в размер от 107 лв. + 12-14 лева на месец за консумативи
3
techmaniac avatar techmaniac 133 Точки

А понеже сме заявили записване за ВСУ, цените същите ли остават или ? Само да попитам и другите , не мислите ли че цените са малко високи ? Това ли ще са последните цени или ще има някаква промяна 

0
Fundamentalen avatar Fundamentalen 133 Точки

Цената е нормална. Като бях на общежитие във Варна таксата беше 75 лева + 15/20 лв. ток + 10 лв. вода и ти стават 100 лева... (това беше моята сметка, имаше хора със 40 лв. ток и 20 лв. вода)

0
a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки

И аз искам да попитам дали ВСУ би ни издало уверения, че сме негови студенти сега, за да се възползваме от намаленията, или това ще стане чак на есен?

Също така, ако някой знае (понеже не съм наясно), как стоят нещата със студенски стол?

Благодаря предварително.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.