Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

VladoGenov avatar VladoGenov 45 Точки

[Exercise] Drawing Figures with Loops - 12 Draw Fort

Колеги, как мога да отпечатам символа "\" в задачата Draw Fort (в упражненията 12 задача иначе е от Coding 101 Exam - 6 March 2016 05. Draw Fort)?
Компилатора не ми приема символа и ми дава грешка <Error    CS1010    Newline in constant>, за да мога да отпечатам необходимия изход и по-точно само символите в червено "\":
/^^\/^^\
|              |
|              |
\__/\__/

Console.WriteLine( "\" ); - компилатора не ми позволява да отпечатам този символ по този начин, съответно не мога да представя коректно решение в Judge-a?!

Тагове:
0
Programming Basics 23/03/2016 22:28:51
Nikola_Andreev avatar Nikola_Andreev 671 Точки

Напиши 2 наклонени черти \\  и трябва да стане.

3
VladoGenov avatar VladoGenov 45 Точки

Благодаря, колега! Стана smiley

0
DStefanow avatar DStefanow 112 Точки

Понеже \ е escape символ има още едно \ това се отнася и ако искаш символ на нов ред - \r\n или табулация \t

0
VladoGenov avatar VladoGenov 45 Точки

Мислех да задам и този въпрос, но ти ме изпревари, като ми даде направо отговора! smiley
Благодаря ти и аз за помощта!

0
Radevatns avatar Radevatns 34 Точки

Друга възможност която на мен по ми харесва е така: 

Console.WriteLine(@"\");

 

Тайната е във символа @ преди кавичките ;)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.