Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

another90sm avatar another90sm 7 Точки

Java_Collections_Homework_Problem 1

Здравейте, колеги. 

Докато решавах 1-ва задача от домашното по Java Collections, се натъкнах на нещо неочаквано за мен или поне, което не съм разбрал явно. Става въпрос за метода nextInt() на класа Scanner. 

Някой може ли да ми обясни как по-точно работи този метод, а и всички такива подобни на него като nexDouble() и т.н.

Проблема при конкретната задача е , че след като се изпълни  метода явно не минава на следващия ред след като прочете числото и ако след това трябва да четеш още нещо се омазва. Все пак успях да я реша , но искам да ви питам дали има и алтернативен начин.

Прочетох в документацията на Java за него , но не разбрах много.

Работеща задача: https://github.com/another90sm/SoftUni_Homeworks/blob/master/SortArrayOfNumbers

Неработеща такава https://github.com/another90sm/SoftUni_Homeworks/blob/not_properly_working/SortArrayOfNumbers

 

Тагове:
0
Fundamentals Module 24/03/2016 00:23:50
PetyoPetrov avatar PetyoPetrov 19 Точки

След като кажеш int n = input.nextInt(); напише едно input.nextLine(); и задачата ще тръгне...think why...!

Поздрави,

Петьо !

П.С. Това не е проблем на метода, а на очакванията ти към него.

0
24/03/2016 00:31:02
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Здравей,

nextInt()  метода чете следващото парче текст което може да се парсне като цяло число от текущия ред (сепаратор е  спейс) .

Като повече информация и примери може да погледнеш тук и тук!

1
24/03/2016 00:36:27
another90sm avatar another90sm 7 Точки

Ясно, 

Благодаря ви.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.