Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

krokicha avatar krokicha 76 Точки

[Exam Problems] Programming Basics Exam 29 March 2015 Morning - Задача 2 - Basket Battle

Мисля, че в Judge-а при един от тестовете има грешка!

В задачата е казано:

"Each round consists of the two players shooting."

...

"A player can’t make more than 500 points in the game. For example if a player has 450 points and he scores successfully 90 points, the player stays with 450 points after that round."

Ето това е моят код:

http://pastebin.com/XxDBcXHA

На ред 39 и 40 (след края на рунда) ако точките на играчите са надхвърлили 500 отнемам последно спечелените точки, както се изисква в условието на задачата.

Но в Judge-а ми дава 90 точки - дава грешен отговор на тест 2.

Като преместя 39-я ред след 28-я (след "if (isWiner) break; "- за 1-я играч) ми дава 100 точки. 

Само че според мен края на рунда е там където се затваря цикъла който брои рундовете, а не след като е играл 1-я играч!

0
Programming Basics
kiso_blg avatar kiso_blg 57 Точки

Пропуснал си един важен ред от условието.

If someone reaches 500 points, the game stops and your program should break and print the output.

0
krokicha avatar krokicha 76 Точки

Не съм го пропуснал. На ред 28 и 37 ("if (isWiner) break;")се осъществява прекъсването ако текущия играч е достигнал 500 точки. Въпросът е, че ако е 2-я играч в текущия гейм а 1-я е надхвърлил 500 точки гейма се прекъсва и не се стига до края му т.е. точките на прехвърлилия 1-ви играч не се намалят според условието на задачата. Общо взето има момент на тълкование. Мисля, че е трябвало да се каже, че точките се изваждат (когато надхвърлят 500) след изпълненито на текущия играч а не в края на гейма.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Точките не се изваждат, а просто не се добавят ако сумата ще надхвърли 500. Това е особеност на твоята имплементация, а не на условието.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.