Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

Здравей,

според мен проблемът е , ча имаш на повече от едно място <= или >=. Пример когато са 500 влизат и в едното и в другото условие, респективно се променя и комисионната. Просто трябва по условия да провериш когато то подадат 500 или 1000 къде трябва да ти е комисионната .

0
28/03/2016 13:48:20
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

В 99.99% от случаите, когато някой задава такъв въпрос, грешката не е в Judge.

1
Berchev avatar Berchev 56 Точки

Здравей, 

Включваш граничните стойности по два пъти

Ето тук например: 

if (0 <= sales && sales <= 500)
                {
                    commission = 0.05;
                }
                else if (500 <= sales && sales <= 1000)
                {
                    commission = 0.07;
                }

трябва да махнеш от втория if = 500 трябва да стане

if (0 <= sales && sales <= 500)
                {
                    commission = 0.05;
                }
                else if (500 < sales && sales <= 1000)
                {
                    commission = 0.07;
                }

Съответно и за другите по същият начин. 

 

0
krokicha avatar krokicha 76 Точки

Градовете трябва да са с 1-ва главна буква.

23,/42,/61, else if (500 <= sales && sales <= 1000)

отговаря ли на 

500 < s ≤ 1 000 (от условието)

При 

else if (1000 <= sales && sales <= 10000)

е същото.

Тук

31,/50,/69, else if (sales >= 10000)  (и тук има подобна грешка като по-горе)

няма нужда от "if (sales >= 10000)", защото това е единствената възможност която остава.

0
Bozhidar.Vangelov avatar Bozhidar.Vangelov 4 Точки

Judge очаква при 9999.9999 например за "varna" резултата да е 1000 а според мен би трябвало да е 1200?

0
ralitsa_d avatar ralitsa_d 171 Точки

Здравей,

Решението ти е вярно, но си разменил стойностите на комисионните за Варна и Пловдив.

Освен това за две от стойностите за Пловив - 5.5% и 8% - си задал 0.55 и 0.8 вместо 0.055 и 0.08.

С тези промени би трябвало да заработи :)

 

0
milenpi avatar milenpi 25 Точки

Ето и моя код http://pastebin.com/74mbwae3 вади 100/100

добавих:

 if (comission <0)
            {
                Console.WriteLine("error");
            }

Като погледна грешката в judge, поглеждам и "Покажи грешката" и се сещам.

0
07/04/2016 15:30:17
Velkata avatar Velkata 3 Точки

Здравейте колеги, аз също имам проблем с тази задача. Ето го моето решение  http://pastebin.com/YJGfk6jQ , Judge-a не дава 100/100, макар че пробвах различни комбинации  със и без (".ToLower()"). Не мога да намеря къде бъркам, при вход Sofia 1500 , очакваният изход е 120, а не излиза никакъв изход. Благодаря предварително ако някой даде идея.

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Здравей,

Проблема ти идва от там, че като зададеш .ToLower();, имената на градовете трябва да ти почват с малка буква, а при теб са  с голями и изобщо не се влиза в if проверката и отива директно на error. Това може да го видиш с дебъгера как прескача if- вете с градовете.

1
Velkata avatar Velkata 3 Точки

Благодаря borislav9212 , в действителност със същия код но без ".ToLower" , ми дава 100/100. Благодаря още веднъж, разбрах къде греша.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.