Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

PDimitrov avatar PDimitrov 2 Точки

liveCD/liveUSB за windows

Здравейте,
не съм сигурен дали тук е точното място или не както и не намерих тема в която е отговорен подобен въпрос, та:

Някой има ли идея дали може да се направи LiveCD или LiveUBS за Windows? За предпочитане е да е LiveUBS.  Имам предвид да мога да стартирам windows от флашка или от диск без да го инсталирам на хард диска. И ако да, коя версия на windows и как се прави?

Тагове:
0
Хардуер
krokicha avatar krokicha 76 Точки

В пакета Hiren’s BootCD (http://www.hirensbootcd.org/download/) има Live версии на Linux и на Windows XP.

Можеш и да видиш ето тук:

http://www.howtogeek.com/196817/how-to-create-a-windows-to-go-usb-drive-without-the-enterprise-edition/

Сайта е с добра репутация, но не съм изпробвал този метод, за разлика от Hiren’s BootCD пакета който съм ползвал и работи.

1
28/03/2016 14:21:34
PDimitrov avatar PDimitrov 2 Точки

и аз се сетих за hirensboot но не съм сигурен дали машината има cd/dvd устройство целта ми е да пробвам как ще се вижда 15.6 инчов дисплей с 4к резолюция за това ми трябва и то специално на windows понеже доколкото четох микромеките (microsoft) не се справят добре със скалирането на дисплея ;)

0
krokicha avatar krokicha 76 Точки

Аз и в момента имам флашка с hirensboot която ползвам. При 4К резолюция не знам как ще работи живата версия на Windows XP от hirensboot-а, защото XP версията вече не се поддържа от Microsoft, но трябва да се пробва. Имам приятел с 4К монитор който е с Windows 8,1 и сме говорили, че няма проблеми.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.