Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DarinDoichev avatar DarinDoichev -1 Точки

Лице на Триъгълник - Programing Basics - Проблем

Имам следното питане.
Задруднявам се с решаването на задача "Лице на триъгълник
" от тема Прости пресмятания с числа. В условието пише че крайният резултат трябва да се закръгли до 2 знака след десетичната запетая посредством Math.Round(area, 2).
Проблемът ми е следният. Когато се опитвам да въведа във входа на конзолата дробно число например 7.75 конзолата гърми и нищо не прави. Когато въведа обаче цяло число, нямам този проблем. Дори в един от примерите за вход са дадени 2 цели числа и като резултат получавам 262,5, което пак е дробно число и при него нямам проблем. Проблема е при въвеждането на такива числа.Най - интересното е че като я тествам в Judge системата, ми я приема за вярна и ми дава 100/100 точки.
Това е кода на задачата който съм написал.
namespace Triangle_Area
{
class Program
{
static void Main(string[] args)
{
double a = double.Parse(Console.ReadLine());
double h = double.Parse(Console.ReadLine());
double area = a * h / 2;
Console.WriteLine("Triangle area = " + Math.Round(area, 2));
}
}
}

Тагове:
-1
Programming Basics
ArmenPotourlyan+deleted! avatar ArmenPotourlyan+deleted! 488 Точки

Просто десетичният знак е запетая. Ако искаш да стане на точка трябва да промениш културата.

Ето един начин това да стане:

Thread.CurrentThread.CurrentCulture = new CultureInfo("en-US");

 

 

1
29/03/2016 21:29:17
DarinDoichev avatar DarinDoichev -1 Точки

Благодаря...не се бях сетил за това...

indecision

0
Berchev avatar Berchev 56 Точки

Това е проблем от настройките на компа ти. Единия вариант е с културата, а ако искаш да си го смениш и на твоят комп да е с точка трябва да си го смениш от регионалните настройки.

 

Control Panel --> Region --> Formats таба --> Additional Settings --> Decimal Symbol

-1
b.serafimov avatar b.serafimov -5 Точки

Също трябва да се отбележи че точката от цифровия блок на клавиатурата на български всъщност е запетайка. Или иначе казано, копчето не пише "десетичния разделител" за съответния език ами е хардкоднато на запетайка, понеже някой гений на техническата мисъл в МС или който там е автора на подредбата е решил, че ше е много яко да сложи символ който изключително малко региони ползват като десетичен разделител на копче което се ползва ЕКСКЛУЗИВНО за десетичен разделител.

 

-1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.