Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

luboslav1995 avatar luboslav1995 109 Точки

Кой от двата университета избрахте ?

Здравейте колеги !

Аз лично повече клоня към ВСУ, но ще ми е много полезно да чуя кой университет и защо сте го избрали.

Таксите във ВСУ ми се струват доста високи, особено втората година, а от друга страна мисля, че диплома от ВСУ ще е по-добре от диплома от МТМ и за това ви моля да споделите какво мислите.

Тагове:
2
Общи приказки
hristolilov avatar hristolilov 394 Точки

За МТМ се записах аз.Причини много, жестоко се опарих вече от българските вузове и факта, че от МТМ почти за без пари и усилие ще получа скъпоценната хартиика наклони везните.За МТМ изрично знам от завършили познати, че и бавноразвиващите се завършват, така че ме устроива прекрасно за целта.Ще мога да работя пълноценно, без да ми пречи особено.Във ВСУ бих записал с удоволствие, ако имах времето, защото може би бих научил нещо , но ми е далеч и таксите са високи.

Относно тежестта на дипломата: Въпросните познати са в чужбина повечето, или са се уредили доста прилично в България.

Факта, че се води "Датски" му вдига рейтинга на 300% пред "Българските" в чужбина.

5
NickyRangelov avatar NickyRangelov 62 Точки

Аз също клоня към ВСУ.
Няма спор, предложението на МТМ изглежда по-изгодно - по-евтино е, натовареността ще е много по-малка, няма да се пътува до друг град и т.н.
Но, според мен, недостатък е по отношение на най-важното - написаното на "ценната хартийка" - тези специалност Е-предприемачество ми звучи почти... "несериозно" (сори за откровеността).
Да, таксите във ВСУ са високи (трудно ми е да кажа дали са оправдани), но в крайна сметка цялото начинание ще е  инвестиция за цял живот, и размера им ще е на едно от последните места при избора.

1
Darko avatar Darko 82 Точки

Остави ти самата специалност (името на дипломата) МТМ колеж предлага професионален- бакалавър, а ВСУ предлага бакалавърска степен затова ВСУ според мен е по добрият избор

0
NickyRangelov avatar NickyRangelov 62 Точки

Да, тази разлика е важна, пропуснах да я спомена.
Всъщност факт е, че ако човек се цели в магистърска степен, от професионален бакалавър също може направо да "прескочи" и да запише магистратура, т.е. това, че се излиза с по-ниска образователна степен няма голямо значение.
Друго, което има значение е, дали човека иска просто да официализира знанията си в СофтУни (приемаме, че обучението в него ще му е достатъчно да практикува професията си), или ще иска по-широки знания - за мениджърски позиции, собствен бизнес и т.н. В последния случай може би МТ&T е по-добрият избор, като вероятно и продължаването в икономическа магистърска програма ще му е по-лесно.

3
Itanimulli avatar Itanimulli 0 Точки

Абе къв е смисъла да ходиш на курс да плащаш в Софтуни-3-4 години и да се пишеш във ВСУ и МТМ и пак да плащаш, ахахха.

И отделно да ви забият на договори към Телерик да сте съпорт на индийците на 800 лв.

Нещо намирисва цялата работа?

Който си може, си бачка freelance По света и у нас.

 

Ква е връзката на Софтуни МТМ и ВТУ , щото Софтуни нема да го акредитират никога, да гепиш диплома от МТМ и ВТУ и пак да плащаш в Софтуни за курсове, вместо да си учите на courser-a И Mit Курсовете , същата работа.

0
NickyRangelov avatar NickyRangelov 62 Точки

Колега, малко е несериозен коментара ти, извинявай.

Сравнение между Coursera и СофтУни няма как да има, особено що се отнася до присъственото обучение. Да, който може, го може. Но не всички са с еднакви възможности, и не всички са с еднакви цели.

За акредитацията на СофтУни също е коментирано, наистина няма как да се случи, поне не скоро. Затова съвместните програми с други Висши училища е най-разумната възможност към момента.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.