Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

jorkata88 avatar jorkata88 4 Точки

QA Fundamentals software

Здравейте. Записан съм онлайн в курса защото се намирам в Германия до края на месеца.
Въпроса ми е какъв софтуер ще ми е нужен за да правя домашните си и да се упражнявам, и тои свободен ли е за теглене от други държави.
Поздрави !

Тагове:
0
QA Fundamentals
petyo.mitkov avatar petyo.mitkov 13 Точки

Привет, няма да имаш проблем с това. Ето какво ще се ползва и кратко описание. 

За проследяване на бъгове :

01. Jira ( 7 дни безплатна версия, напълно достатъчно, ако ти трябва повече регистрираш с нов мейл и пак   7 дни но вече с новата регистрация)

02. GitHub - безплатно

За Автоматизация: 

Selenium IDE - напълно безплатно. За Web Driver също  не се плаща, само ако пишеш на C# ти трява Visual Studio Expres е безплатно от страницата на Microsoft, а ако пишеш на Java -  jdk и InteliJ са ти нужни също безплатни и достъпни. 

Поздрави

 

 

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.