Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

tandaleyo avatar tandaleyo 13 Точки

Workshop on Java Game Development

Привет,

Според програмата днешното занятие е "Workshop on Java Game Development". Изгледах няколко предишни такива workshop-ове и там се работи само с ООП. Като се има предвид, че по-голямата част от хората в курса (всички приети март 2016) не сме и виждали ООП - то какво всъщност ще правим довечера?

Благодаря за отговорите.

 

 

Тагове:
0
Java Advanced
Ivanov.Ivan avatar Ivanov.Ivan Trainer 558 Точки

Еми ще понаучим малко ООП в Java :)

По - принцип в отборнитне проекти се стремят да има един от по - напредналите които е минал ООП да помага. Като цяло не и невъзможно да прескочиш ползването му, но нещата стават .... грозни. В интерес на истината самото правене на играта си изисква отделни класове, макар и да не са изпипани в ООП стил, не е невъзможно ползването им. Абстрахирай се от това какво си учила и какво не ... Често в практиката ще ти се налага да ползваш нещо, което не си учил и допълнително ще търсиш информация. Така, че не мисля, че ще е проблем.
Успех

1
Bi0GaMe avatar Bi0GaMe Trainer 389 Точки

Здравей,

На миналите издания на курса, голяма част от колегите също не знаеха ООП. Това обаче не ги спря да се опитат да направят нещо. Като цяло игра без ООП би изглеждала голям мазаляк, затова си запазвам правото да направя workshop-a пак с ООП и обяснения. Главната ми цел винаги е била да обясня най-вече основата на игрите и разпраделението на задачите. Въпреки, че материалът би иглеждал доста по-сложен, винаги се опитвам да го направя достъпен дори и за студенти, които не са учили ООП. Надявам се да не съм ви разочаровал с този отговор :)

Поздрави и успех,
Богомил

П.С.
Моят workshop ще бъде същият като от миналите курсове, така че ако вече сте го гледали може да ви е малко скучен :D

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.