Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

VladoGenov avatar VladoGenov 45 Точки

[ARRAYS] - Condense Array to Number (or Middle Elements)

Здравейте, колеги!
Имам вероятно проблем с Judge-a. Рашавам следната задача:
Problem: Condense Array to Number
Reads an array of integers and condense them by summing adjacent couples of elements until a single integer is obtained:
For example:
2 10 3
 12 13
    25
Дадена в Judge-a като https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/172#8
Моето решение е тук: http://pastebin.com/iQhsqUt6
Задачата ми работи коректно според зададените примери, НО Judge-a ми дава 10 точки и когато влезна в Details ми дава някакви странни очаквания за Output на 2-3 реда?
Задачата в Judge-a ли не съответства на тази в PowerPoint-a или проблема е друг?

1
Programming Basics 06/04/2016 23:48:48
petar.dimitrov.86 avatar petar.dimitrov.86 450 Точки

Тази задача не е вкарана в джъджа, линка за нея е за задачата след тази в слайдовете. Няма как да тестваш дали ти работи програмата в джъджа.

2
06/04/2016 23:32:06
VladoGenov avatar VladoGenov 45 Точки

Така си и помилслих, че са дали грешен линк на задачата, но понеже и в двата слайда се повтаря номера на задачата, реших да пиша!
Благодаря колега!

1
VladoGenov avatar VladoGenov 45 Точки

Колега ( borislav9212 ), решението което даваш е на съвсем различна задача и не е решение на моят проблем!

0
06/04/2016 23:46:17
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Задачата която си дал в линка към джъджа е Middle Elements.

Задачата за която говориш е Condense Array to Number.

Явно има някакво разминаване и е нормално джъджда да те реже - това е друга задача!

1
VladoGenov avatar VladoGenov 45 Точки

Това ми беше съмнението, но колегата petar.dimitrov.86 даде отговора и потвърди съмнението ми.

1
VladoGenov avatar VladoGenov 45 Точки

Колега, ако си прочел внимтелно моят въпрос, би следвало да си видял, че дори самото условие на задачата съм написал.
Записал съм и линка, който ни е даден в слайдовете (явно се разбра вече, че е грешен).
Кодът, който ти прилагаш е на съвсем различна задача, за която не съм търсил отговор.
Благодаря все пак за отзивите.

1
07/04/2016 00:10:50
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

borislav9212 това че колегата е объркал линка към джъджа - друг линк объркан аз не виждам, не означава, че не трябва да прочетем и евентуално разберем зададения въпрос. Иначе да си отговаряме само с линкове на линкове ;) Няма нужда от отрицателни емоции - от тях в повечето случаи няма какво да научим или дадем...

0
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Ето за това е хубаво всяка задача в джъджа да си има условие! Без условие самата задача се заключва, дори понякога както виждаме и това не се получава, за текущата инстанция на курса и е безполезна като материал за тренировки и подготовка на останалите инстанции и не само - просто и за хората които искат да порешават нещо!

1
VladoGenov avatar VladoGenov 45 Точки

Така е, напълно съм съгласен с мнението!

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.