Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
gudov avatar gudov 274 Точки

Автоматично дописване на код в Eclipse

Здравейте. Тъй като съм свикнал с лесната работа с Visual Studio и минаването ми на Eclipse беше леко стресиращо, та се порових по интернет за да видя, как мога да оправя нещата да стават по-лесно. От настройките на Eclipse може да си нагласите програмата да дописва започнатия от вас текст, както при Visual Studio по следният начин:

Windows --> Preferences

Eclipse

На полето "Auto activation triggers for Java:" го сменете от "." на "._abcdefghijklmnopqrstuvwxyzABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ" 

Може да го правите и ръчно с натискането на cntl + space

Доста приятна опциика е, дано ви помогне :)

Тагове:
61
Java Advanced
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Направи ме безкрайно щастлив!

А сигурно и много други.  laughing

2
plamenti avatar plamenti 28 Точки

Благодаря много колега. Лееко ми се пооправи настроението..., не се бях изнервял така от доста време.

Междувременно установих, че колкото повече задълбавам в Java  +  Eclipse, толкова повече се влюбвам в C# и VisualStudio.  Даже ми се струва нелепо да ги сравнявам - лично мнение естествено.

4
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Много благодаря!

Mакар че ако някога работя с Java, препочитам IntelliJ IDEA IED-то. Там нещата са много по удобни. Естествено шорткътите не са същите, но има готови сетове и може да се направят като на Visual Studio. А по времето на курса ще се придържам към Eclipse.

1