Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MartinRusanov avatar MartinRusanov 95 Точки

изпитна задача Pairs

Здравейте, искам да попитам за една задача Pairs от 2014 година. Направих го решението, но ми излизат 75 в место 100 точки. Свалих тестовете и видях, не съвпадат с очаквания output на някои от не-нулевите тестове. Ще съм ви благодарен, ако разберете какъв е проблрема.
Ето го решението https://github.com/Mechoboy90/Pairs/issues/1

0
Programming Basics 10/04/2016 18:15:07
ArmenPotourlyan+deleted! avatar ArmenPotourlyan+deleted! 488 Точки

Няма как да стане работата с Max - Min...

Console.WriteLine("No, maxdiff={0}", pairSum.Max() - pairSum.Min());

Условието е:

Otherwise, print "No, maxdiff=…" and the maximal difference between two consecutive values, always a positive integer.

 Трябва да принтираш максималната разлика между два последователни чифта от числа...

1
10/04/2016 18:34:22
Nikola_Andreev avatar Nikola_Andreev 671 Точки

Гледам че  колегата ме е изпреварил, но и аз да поясня. В момента принтираш разликата между най- големия и най-малкия чифт, а трябва да принтираш най-голямата разлика между 2 последователни чифта.

0
Nikola_Andreev avatar Nikola_Andreev 671 Точки

Между другото искам да вметна че по мой наблюдения, доста често правим грешки именно за това че не разбираме какво точно се иска в задачите. Тоест не че не са добре обяснени, а според мен просто избързваме и не четем внимателно условието.

Казвам го защото и аз доста често започвам да пиша, като си мисля че знам какво правя, а после разбирам че правя различно нещо от това което се иска в задачата(не че го правя грешно, просто е различно). Така е и в този случай според мен.

2
H.Stoyanov avatar H.Stoyanov 115 Точки

Абсолютно съм съгласен с теб колега! Доста често ми се е случвало като бързам и да правя някакви неща, които не трябва да са така, понеже не прочитам условието до край, но ми се е случвало също така и условието е да написано малко по-замотано (нарочно може би) и да изпадам в ситуация, където да не мога да разбера къде греша. Както и да е. Съвета ми към колегите е, ако нещо не работи и не можете да откриете къде ви е грешката, прочетете условието няколко пъти и се опитайте да вникнете в него.

Хубава вечер! wink

2
TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

Ето и едно решение от мен малко по-различно като идея ,но работи на 100%.Ако ти е интересно я погледни аз видях твоя подход.

http://pastebin.com/zrcDXnMw

1
MartinRusanov avatar MartinRusanov 95 Точки

Благодаря ви за помощта!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.