Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mbeleva88 avatar mbeleva88 69 Точки

[Java] Относно премахването на лекцията по ООП

Здравейте,

Смятам, че лекцията по ООП щеше да бъде полезна за хората, които са се включили да участват е в екипен проект.

Не може хем да се изисква играта за екипния проект да е обектно ориентирана и това да е един от критериите за оценяване, и хем над половината от екипа да не знаят какво правят.

В моя екип аз съм единствената, която знае ООП. Давам им конкретни задачи, точно описани, но пак след това минавам да оправям някакви глупости, които е разбираемо, че хора, които не са учили ООП и изобщо не са го упражнявали(с домашни например) няма как да ги знаят..

 

Тагове:
5
Java Advanced
Ivanov.Ivan avatar Ivanov.Ivan Trainer 558 Точки

Лекцията е премахната с оглед на по - доброто усвояване на материала за тези които идват направо от бейсик. Въпреки това при желание винаги може да се изгледа видеото от предишни инстанции за да се придобие някаква бегла представа.

1
mbeleva88 avatar mbeleva88 69 Точки

Ами гледали са ги, дадох им видео от минал курс, ама само с гледане не става :) 

3
supersane avatar supersane 234 Точки

Реши и задачите за домашно, ако имаш въпроси питай тук, винаги ще има някой да помогне.

0
slavpetroff avatar slavpetroff Trainer 155 Точки

Едва ли си шокирана, че са дали задача, над материал, който не е учен ?! Това е практика, която работи. Няма нито едно домашно в което да е включен единствено взет материал. Давай им да гледат видеата, да четат книгата на Наков и така. Пък и едва ли ще се оценява, колко добре е имплементирано ООП в проект за който се знае, че повечето хора не са го учили, така че не се притеснявай толкова.

0
mbeleva88 avatar mbeleva88 69 Точки

Ами знаете ли кое е най-лошо в случая, правят неща, които не разбират и като направят нещо странно и след това 'слушат' intelisense-a на IntelliJ какво им подсказва, от сорта направи това поле public или static :о 

И другото е,че някой хора не могат да учат онлайн самостоятелно или пък другото - ако не е включено в задължителната програма, не го четат. 

4
iliyanaydenov avatar iliyanaydenov 25 Точки

Така е и в живота, не може да си постоянно в печелившия отбор. Човек трябва и да може да губи. Пък използвай възможността да предадеш знания на тези, които не знаят. Може с отбора да си организирате среща и да им разясниш нещата около ООП. Не подценявай хората около теб, днес може ти да знаеш повече само, защото си записала курса по-рано, но нещата могат да се обърнат и ти да се окажеш в ситуацията на незнаещата и да се наложи твои съотборници да ти помагат в бъдещи проекти и дори бъдещата ти работа.

6
mbeleva88 avatar mbeleva88 69 Точки

Благодаря ти за коментара. Тук не говорим за печеливши отбори....не се оплаквам от отбора си, даже са супер изпълнителни и правят всичко(или поне се стараят) в срок. Събирах ги момчетата специално им обяснявах ООП по-абстрактно и по-детайлно....сега колко е влязло и излязло от главата е друг въпрос. Моето оплакване е, че не е трябвало да премахват лекцията по ООП, която си върви с упражнения, домашни и т.н. Аз няма как да ги карам да пишат домашни за ООП и после да им ги проверявам и оценявам и т.н.

3
dim4o avatar dim4o 288 Точки

Според мен, въпреки че никъде не казваш дирекно нищо за съотборниците си - това си е индиректна обида към източника им на мотивация и когнитивните им способности. Сигурен съм, че на никой от тях няма да му стане приятно от прочитането на тази тема или пък ще се мотивира да постигне повече. Не може всички да са с еднакво ниво на знание. Много е вероятно е в следващия отборен проект ти да знаеш най-малко от всички. Съвета ми е да не правите много ООП, да вземето по-малко точки, но да бъдете екип.

2
mbeleva88 avatar mbeleva88 69 Точки

Аз им казвам какво са сгрешили и обяснявам как е правилно... и да, знаят за темата, която съм пуснала. Пак казвам, че темата я отворих за дискусия за липсата на ООП лекцията (заедно с упражненията и домашните към нея)....а не за това как работим в екип. Пак ще кажа, че само с лекции и обяснения не става, ако не са упражнили това или да са имали едни 10-тина задачи домашни, не знам....това е моето мнение, не знам защо ме нападате...

5
11/04/2016 17:23:00
dim4o avatar dim4o 288 Точки

Аз не те нападам, а те съветвам. Ти си лидер на екипа и трябва да решиш този проблем по някакъв начин. Добавянето на ООП лекция няма да ти помогне да го решиш, защото е това е проблем на организацията на работата в екип. Винаги ще има по-малко знаещи и повече знаещи. Това не може да се промени, но може да се управлява.

1
KristianStanimirov avatar KristianStanimirov 9 Точки

Аз съм от отбора на Мария, принципно така са направени нещата, че се налага тя да преподава. Това означава, че заемаме повече от времето й, което като работещ човек знам, че е много ценно. Подкрепям я за това, че се изискват някакви знания и компетенции за играта, които не сме учили, не сме упражнявали и т.н. Ако принципа е да си следваме интернет и да си гледам клипчета и да се уча сам, защо учим в СофтУни? Кофти би било ако бях на нейно място и се налагаше да преподавам знания, които не са учили другите, а аз да бъда преподавател. В интерес на истината се учудвам на нейните издръжливи нерви в това да ни преподава!

8
martinski avatar martinski 66 Точки

Наистина ,темата за ООП изобщо нямаше да бъде излишна.Спокойно можеше да си я вземем.Но..така са решили така са направили.Аз съм от  Basic - идващите и се наложи да я уча по трудния начин :)Горе-долу схванах нещата.Предполага се ,че вече можем да търсим информация в нета ефективно,аз разчитах на тези умения.Малко по-вече време отнема ,но работи:)Надявам се ,вече по новия план всичко да тръгне както си трябва :)Успех на всички!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.