Loading...
bety_1988 avatar bety_1988 49 Точки

[Java exam 11 May 2015] проблем с изчисляване на стойност

Здравейте, колеги :) Решавам задачата по-горе и по никакъв начин не успявам да изкарам правилната дължина на стринга, след като съм махнала от него празните места и цифрите /махнати са с регекс/. До колкото успях да разбера, проблемът е, че се взема дължината на всеки символ от стринга, а не цялата дължина. Хвърлете по едно око и дайте идея. Отсаналото мисля, че е наред - остава само да се прибави и дължината на стринга/2 :) Мерси предварително!!! Кодът е http://pastebin.com/jC84QYCg

Тагове:
0
Java Advanced
Dean788 avatar Dean788 4 Точки

Здравей, колежке :) доколкото забелязвам  регекса лови всичко без празното пространство и числата,дотук добре.Грешката ти е, че когато матча ти върне резултат то ти връща само един символ и дължината на text полето е 1, след това го делиш на 2 и се получава 0.Завърти един цикъл проброй колко символа ти хваща регекса, и раздели числото на две, така ще получиш дължината на стринга без числа и празни пространства.Надолу кодът е грешен,коригирай го. Дано съм бил полезен :) Успех

1
11/04/2016 23:31:15
bety_1988 avatar bety_1988 49 Точки

Мерси, ще пробвам пак вариант с цикъл за бройката съвпадения, въпреки че веднъж вече тествах и не стана...:)

0
Ivailo_Kodov avatar Ivailo_Kodov 97 Точки

Аз така като гледам на пръв поглед..  и се чудя, дали въобще четеш правилно от конзолата, тъй като при прочитане на числото оставаш на същия ред  за прочитането и на стринга.. при това положение, май четеш само числото.. След   int = scan.nextInt()  мисля, че трябва да има  scan.nextLine() .. и после да четеш input :)

Дано да съм бил полезен, че и аз сам начинаещ да не говоря глупости :D

0
12/04/2016 00:09:37
supersane avatar supersane 234 Точки

Ето едно решение без регекс. Разгледай го ако искаш. 

1
Gesh4o avatar Gesh4o Trainer 305 Точки

Здравей, 

Прегледах задачката ти и честно казано не мисля, че тя следва точно изискванията на условието, защото по този начин решено променливата m винаги ще се изчислява грешно, прилагам едно решение с регекс, което е близко до твоето тук.

Поздрави! :)

1
bety_1988 avatar bety_1988 49 Точки

Така е, прави си, че винаги има грешен отговор при така написан код и точно това ми беше питането как може да се оправи и да тръгне. Твоето решение доста ми допадна и ще го разгледам подробно. Мерси много за кода!

1
Gesh4o avatar Gesh4o Trainer 305 Точки

Това, което исках да кажа е, че с тази логика няма как да решиш задачата, защото тя не отговаря на условието - т.е. трябва да тръгнеш с различно решение като цяло и ако има нещо, което трябва да оправиш, това е начина, по който тръгваш да решаваш задачата.

Поздрави! :)

1
bety_1988 avatar bety_1988 49 Точки

Май така стана, ще започна изцяло от началото... Ясно е, че съм в задънена улица и така нищо няма да стане, каквото и да се опитвам да направя. Мерси още веднъж, колега:)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.