Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

TrifonApov avatar TrifonApov SoftUni Team Trainer 131 Точки

Информация за изпита по Programming Basics - 24 април 2016

Здравейте колеги,

Във връзка с приемния изпит, както знаете, датата е определена – 24 април от 9:00 до 15:00 часа. Ето няколко допълнителни уточнения:

1.     Приемният изпит включва 5 задачи – 500 точки. За да продължите обучението си в СофтУни трябва да изкарате минимум 250 точки:

        а. Явяването на приемния изпит е задължително, ако желаете да се обучавате в СофтУни за напред;

        b. Ако не сте доволени от оценката, изкарана на приемния изпит, може да използвате оценката си от междинния изпит (който се е явил на него). Трябва да имате минимум 300 от 600 точки, за прием като студент в СофтУни;

2.     Част от съдържанието на курса Programming Basics се включва в Tech Module, като ще се изучават допълнителни теми и задачи. Съветваме ви да се включите активно в него;

Важно: Няколко дни преди изпита ще получите имейл с допълнителна информация.

Edit: Понеже не съм уточнил. Тази информация важи за групите от януари и февруари, за изпита Programming Basics (не Coding 101).

Изпита ще е 6 часа и ще има 5 задачи:

  1. Simple calculations + simple logic
  2. Loops + simple logic
  3. Drawing figures at the console (loops)
  4. Arrays – processing sequential data
  5. Matrices – processing table data 
Тагове:
13
Programming Basics 13/04/2016 11:40:45
DenitsaDremsizova avatar DenitsaDremsizova 3 Точки

И още един въпрос: тези, които сме се явили на Coding101 и сме го взели с над 50%, но под 97%, можем ли да изберем на 24ти април да се явим повторно на него, вместо на Programming Basics?

Ако питате защо ни е да го правим - ами просто защото на тоя етап много по-лесно ще изкараме 97% на него, отколкото на Programming Basics.

0
Thenis avatar Thenis 219 Точки

Можеш.

https://youtu.be/Wpolp_b9Wqc?t=1m20s

1
DenitsaDremsizova avatar DenitsaDremsizova 3 Точки

Супер!

Много благодаря :)

0
ralobet avatar ralobet 3 Точки

аз съвсем се обърках, тъй като съм онлайн форма в февруарската група аз на какъв изпит съм и от колко часа на 24 април? Нищичко не можах да намеря за да ми се изясни?

0
Thenis avatar Thenis 219 Точки

Щом си от февруарската група и си онлайн, най-вероятно не си правила междинния изпит. На 24 април трябва да се явиш на Coding 101 изпит(най-вериятно от 9:00 до 15:00 не съм сигурен) с мартенската група. После имаш вариант да останеш и да си вземеш Programming Basics изпита(от 16:00 до 22:00 на 24 април) или да го направиш с мартенката група след няколко седмици.

-1
quantum.x1 avatar quantum.x1 2 Точки

Привет. Аз съм от януарската група и се интересувам мога ли да се явя на Coding 101 защото е по-лесен (не съм ходил на междинния изпит защото съм онлайн), а после ще си взема Basic-са. Също така, ако мога - къде трябва да заявя желанието си?

0
ralobet avatar ralobet 3 Точки

Не съм го правила и точно от това идва объркването тъй като не разбрах кой изпит кога е, а и защо получих имейл без да е уточнено.
Нито става ясно на нас кой изпит ни е приемен, и от колко часа сме след като не са по едно и също време

0
17/04/2016 22:34:01
GeorgiGG avatar GeorgiGG 6 Точки

Може ли за едно уточнение,

понеже с лекторите говорих, че след изпита на 24 ще мога да запиша директно C# Fundamentals (това съм си избрал). Днес от администрацията ми казаха, че трябвало Tech модула да карам (но и те не бяха сигурни). Тъй като съм си харесал какво да карам, може ли някой да потвърди, че направо мога да запиша някой от Profeсsinal модулите?

благодаря

0
18/04/2016 16:17:38
krisstofo avatar krisstofo 1 Точки

Доколкото разбрах за януарската група може да се яви на 24.04 за кодинг 101. Това е един вид поправка и се доплаща 20лева? Докога и как мога да заплатя тъй като още не съм получил мейл и няма информация в сайта?

0
19/04/2016 13:30:17
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Не си разбрал правилно, януарската и февруарската група, задаължително трябва да се явят на Programming Basics от 09:00 до 15:00. А ако искаш и Coding 101 да правиш в същия ден( незнам дали са в различен час двата изпита) се запиши на поправка и ще правиш и двата в един ден

0
krisstofo avatar krisstofo 1 Точки


 

Тук се казва друго.

0
Chris_B avatar Chris_B 1 Точки

Здравейте,
кога да очакваме имейла с допълнителна информация. 

0
20/04/2016 10:33:35
GeorgiGG avatar GeorgiGG 6 Точки

Като продължение на отговора на Chris_B - ще има ли както на междинния изпит избор на зала, опция за ползване на настолен компютър и т.н. (това с мейла ли да го очакваме)?

мерси

1
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Имейли трябва да ни изпратят тези дни. Kолкото до залите (аз ще карам Programming Basics) мисля, че в една зала ще се съберем,не сме много хора. То и Codinga ne са много, може би и те ще са в една зала. Ако имаш възможност си носи по-добре лаптоп, че настолните компютри са ограничен брой и мн бързо свършват.

Поздрави

1
GeorgiGG avatar GeorgiGG 6 Точки

Ами тъй като нямам възможност да нося лаптоп с мен се чудех понеже за Coding 101 беше възможно да запазиш компютър в залата.

0
20/04/2016 11:19:24
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

В такъв случай се обади на Софтуни или им пиши имейл, по навреме, накрая да не останеш без компютър на изпита.

0
simeon.mihaylov95 avatar simeon.mihaylov95 18 Точки

Здравейте, някой има ли представа как да си избера група за изпита (днес получих email), при положение, че когато посетя съответния линк от email-a, получавам следния отговор:

"Не сте записани за курса на изпита."

В профилът ми плащането е посочено като успешно, а и предполагам, че е така, щом получавам този email. Възможно ли е причината да е, че съм студент в група от Programming Basics Декември 2015, а не съм записан в курса Януари 2016 или Февруари 2016 като учащ. 

За мен няма голямо значение с коя група ще се явя. (Така като гледам всички са в един и същи ден и един и същи час). Въпросът е дали, ако не мога да посоча желана група, с която да се явя, ще получа ли номер на място и зала автоматично?

Поздрави, Симеон.

0
Nikola_Andreev avatar Nikola_Andreev 671 Точки

Здравей колега!

Очевидно това трябва да е причината, щом не си се записал в нито една от групите. Но мисля че е възможно да се явиш на изпита, още повече ти си си платил за него. Свържи се най-добре по телефона с някой от екипа, за да ти кажат как-точно стоят нещата.

Поздрави.

0
simeon.mihaylov95 avatar simeon.mihaylov95 18 Точки

Днес получих нов email с работещ линк и всичко е точно. Благодаря.

0
22/04/2016 19:37:43
KrasimirTerziev avatar KrasimirTerziev 3 Точки

Здравейте,

Тъй като разбрах късно, че се заплащат 20 лева за повторно явяване (поправка) на coding 101

и не успях да заплатя до днес, а Аз съм от януарската група, мога ли да заплатя по друг начин или да се явя в неделя и тогава да заплатя?В събота има ли някакъв начин за заплащане на такса?Питам защото смятам да се явя и на двата изпита в неделя на 24 април, а не съм се записал за coding 101, защото не съм заплатил и не съм получил мейл.

1
22/04/2016 20:41:42
karabinata avatar karabinata 6 Точки

И аз съм като теб... Силно се надявам да може.

0
dimitur_botev avatar dimitur_botev 112 Точки

Здравейте, изникна ми още един въпрос свързан с изпита утре. До колкото разбрах, programming bacis  трябва да е в Tech модула и е единственият курс с изпит накрая, за целия модул.Въпросът ми е ,когато започнем(след успешен прием разбира се) Tech модула от 16.05 пак ли ще караме тази част, и дали оценката и точките от изпита утре, ще се зачетат.С две думи, ще трябва ли да правим два изпита  по programming basic - един утре, и един за Tech нивото, или ще можем да изпoлзваме резултатите от изпита утре направо и за Tech нивото.

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Можеш да си използваш оценката от утре за Tech Module. Ако не ти харесва изкараната оценка от утре, можеш да правиш изпита пак в Tech Module, за да изкарараш по-висока оценка(по-високата ще се зачита)

1
dimitur_botev avatar dimitur_botev 112 Точки

Ясно. Благодаря !

0
Quisutdeus avatar Quisutdeus 2 Точки

Начи много се изнервям. Сигурнои съм тъп. Не го отричам. Ама да не ми се обиждат хората от софтуни екипа ама съм на ръба да пратя поздрави на майките ви.

ТОЛКОВА ЛИ Е ТРУДНО БЕ ХОРА??!?!?!?!?!?!!?

ЩО ЗА ПРОФЕСИОНАЛНО ИЗКРИВЯВАНЕ Е ТОЗИ НАЧИН НА МИСЛЕНЕ????

ВИЕ ЛОГИКА ИМАТЕ ЛИ ИЗОБЩО????

КАЖЕТЕ ГО НАЙ - ПРОСТО

ИЗПИТА ЗА ВЛИЗАНЕ Е:

ВЪЗМОЖНОСТ А - CODING 101(24.04.2016 OT 16:30)

ВЪЗМОЖНОСТ Б - PROGRAMMING FOR BEGINNERS (24.04.2016 OT 9:00)

Защо отговаряте на всеки по отделно и то конкретно по въпроса

Слепец и тъпак ще разбере че така не става

обяснете го на сайта най накрая

Ако беше без пари здраве да е

Дал съм 100 лв. записах се за CODING 101 НА 24 - ти ЗАЩОТО ТАКА НИ БЕ ОБЯСНЕНО

СЕГА ИЗЛИЗА ЧЕ ОСВЕН ЧЕ СЪМ ДАЛ ПАРИ А И НЕ МОГА ДА СИ СМЕНЯ ЗАЯВКАТА ОТ ТЪПИЯ САЙТ ЗА ДРУГИЯ ИЗПИТ И ЩЕ СИ ХОДЯ НА ГРЕШНИЯ ИЗПИТ БАДЕВА.

ТЕЛЕФОНИ НЪЦ - ВДИГАТЕ ОТ ДЪЖД НА ВЯТЪР.

ХАЙДЕ СТЕГНЕТЕ СЕ НАКРАЯ ШМАТКИ СТЕ ГОЛЕМИ ЕЙ.

 

-1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.