Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

TrifonApov avatar TrifonApov SoftUni Team Trainer 131 Точки

Информация за изпита по Programming Basics - 24 април 2016

Здравейте колеги,

Във връзка с приемния изпит, както знаете, датата е определена – 24 април от 9:00 до 15:00 часа. Ето няколко допълнителни уточнения:

1.     Приемният изпит включва 5 задачи – 500 точки. За да продължите обучението си в СофтУни трябва да изкарате минимум 250 точки:

        а. Явяването на приемния изпит е задължително, ако желаете да се обучавате в СофтУни за напред;

        b. Ако не сте доволени от оценката, изкарана на приемния изпит, може да използвате оценката си от междинния изпит (който се е явил на него). Трябва да имате минимум 300 от 600 точки, за прием като студент в СофтУни;

2.     Част от съдържанието на курса Programming Basics се включва в Tech Module, като ще се изучават допълнителни теми и задачи. Съветваме ви да се включите активно в него;

Важно: Няколко дни преди изпита ще получите имейл с допълнителна информация.

Edit: Понеже не съм уточнил. Тази информация важи за групите от януари и февруари, за изпита Programming Basics (не Coding 101).

Изпита ще е 6 часа и ще има 5 задачи:

  1. Simple calculations + simple logic
  2. Loops + simple logic
  3. Drawing figures at the console (loops)
  4. Arrays – processing sequential data
  5. Matrices – processing table data 
Тагове:
13
Programming Basics 13/04/2016 11:40:45
birkoff88 avatar birkoff88 -7 Точки

Хм... нещо се обърках. Аз си мислех,че хората с под 250т. отиват към Basic Modules..? Колко точки ти трябват за Tech? (жалко, че е задължителен) :)

0
11/04/2016 20:06:38
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Който изкара половината (50% или повече) от приемния изпит, влиза в СофтУни в Tech модула.

Останалите засега могат да повторят началния курс. Все още ИТ модулите не се предлагат -> от сепетември ще почнем с тях.

Наков

3
PavlinaMariyanova avatar PavlinaMariyanova 0 Точки

Здравейте,

Разбрах, че хората които са били на междинния изпит и са изкарали над 250 точки са приети :) А как стоят нещата за онлайн записаните ? Явяват се на изпит на 24 април на Programming Basics и това им е приемния изпит ?

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

При 300 на междинен те примаме. Половината от 600 точки.

1
15/04/2016 12:37:55
inktech.n.kikov avatar inktech.n.kikov 42 Точки

Ако не се лъжа бях чул че ще има 4 задачи ?

Петата задача отново ли ще е с побитовите операции?

0
ViPeRsA avatar ViPeRsA 189 Точки

The practical programming exam explained

5 practical problems for 6 hours

Simple calculations + simple logic

Loops + simple logic

Drawing figures at the console (loops)

Arrays – processing sequential data

Matrices – processing table data

0
u.ashikov avatar u.ashikov 9 Точки

Нали изпита щеше да се състои от 6 задачи сега станаха 5 ??? Ще има ли побитови операции след като не са преподавани ?

0
ViPeRsA avatar ViPeRsA 189 Точки

Виж сега, темата се отнася за хората които са започнали обучението си в СофтУни през Януари или Февруари.Входния изпит е изпита от "Coding101"(Можеш да видиш в judge), а горната тема се отнася за 1вия модул от Tech модула(fundamentals).И не, дори в този модул няма побитови.

0
11/04/2016 20:42:07
VanessaShopping avatar VanessaShopping 48 Точки

Ех... , ако изпита можеше да се проведде и в Русе щеше да е супер. Предполагам доста хора ще го изпуснат заради това ,че са от друг град :)

0
birkoff88 avatar birkoff88 -7 Точки

Е какво ти пречи да дойдеш до София за 6 часа, да си вземеш изпита и да си пътуваш??

2
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Тук ми се струва, че стана нещо много объркано. Нали приемния изпит вече е Coding 101 ( 6 задачи на български), Сега Programming Basics като какъв изпит се явява, по това което е написано се разбира, че Programming Basics е приемния изпит( 5 задачи на английски). Станаха два приемни изпита.

0
evilsoldier avatar evilsoldier 2 Точки

101 беше междинен незадължителен и тези, които са неприсъствено го нямат въобще. Втория е задължителен за всички.

 

0
elicav1 avatar elicav1 1 Точки

Здравейте, 

Тъй като на междинния изпит имам повече от 300 точки, това значи ли че не е необходимо да се явявам на редовния, имайки предвид факта, че споменавате, че можем да използваме оценката си от межиднния изпит при кандидатсване?

1
ralitsa_d avatar ralitsa_d 171 Точки

В точка 1а от поста на колегата пише, че "Явяването на приемния изпит е задължително, ако желаеш да се обучаваш в СофтУни".

Ако не успеем да го вземем сега, изглежда ще имаме втори опит след няколко седмици заедно с групата от март.

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Здравей elicav1,

Въпреки че на междиния имаш необходимия брой точки за да влезеш, силно ти препоръчвам ако имаш възможност да се явиш на изпит. Най-малкото това е възможност за чудесна тренировка. Освен това, когато знаеш че имаш необходимия брой точки , за да влезеш това означава, че психически ще си по-освободена. И второ... изпита programming basic вече е част от Tech модула, за който така или иначе ще ти трябват някакви кредити. Така че и да не се явиш сега, няма как да минеш без него. Кодинг 101 е единствено приемния изпит, бейзика е вече от другия модул и там вече ще трябват кредите до колкото разбрах. Освен това ако сега не успееш примерно с този изпит, ще можеш скоро с другата група да го направиш отново... така че да се явиш на изпита има много повече предимства отколков да не се явиш. Това разбира се е според мен. Надявам се да съм ти бил от полза :) Поздрави и успех :)

2
TrifonApov avatar TrifonApov SoftUni Team Trainer 131 Точки

Колегата r3v3nan7 доста добре го е обяснил. До момента си учил Programming Basics, някак си естествено е да се явиш на съответният изпит, а и така е обявено от началото на курса. Понеже двата курса от януари и февруари сте на заварено положение с промяните в програмата, ако не успееш да вземеш Programming Basics изпита, ще те приемем с резултата от Coding 101, но явяването е задължително.

1
pavelll avatar pavelll 1 Точки

Искам да попитам ако взема този изпит и съм приет в СофтУни, задължително ли е да започна тази година обучението си или може догодина? smiley

0
TrifonApov avatar TrifonApov SoftUni Team Trainer 131 Точки

Резултата ти се пази и може с него да запишеш, ако искаш май, ако искаш - почиваш лятото и почваш с новият прием септември.

0
12/04/2016 10:56:01
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Пазим резултатите 1 година.

1
Nikola_Andreev avatar Nikola_Andreev 671 Точки

Колеги, няма как на какъвто и да е изпит да ни дадат нещо което не е преподавано преди това. И ако не сте обърнали внимание на 24-ти, изпит ще държат януарската,февруарската и групата от месец Март. За тези от групата през Mарт изпита ще е Coding 101, понеже ние за по малко от месец няма как да вземем всичкия матерял и да държим Programing Basics. Предните 2 групи са си взели всичко от Programing Basics и на 24 ще държат именно този изпит.

3
12/04/2016 07:58:40
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Да, на 24 април 2016 ще има 2 изпитни групи:

  • 9:00 - 15:00 - изпит по Programming for Beginners - 5 задачи на английски за 6 часа - за януарката и февруарската групи
  • 16:30 - 20:30 - изпит по Coding 101 - 6 супер лесни задачи на български за 4 часа - за мартенската група
4
17/04/2016 17:34:06
peshoStoyanov avatar peshoStoyanov 4 Точки

Здравейте,

имам един въпрос. Чисто физически не ми е възможно да присъствам на изпита на 24-ти април Programming basics.

Мога ли да продължа в Tech Modula ако съм взел междинния изпит (Coding 101) без да съм се явявал на Programming Basics и евентуално да го взема на по-късен етап ?

0
17/04/2016 17:34:15
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Да, може да те приемем с оценката от Coding 101.

0
dZf1aeA-Efrona avatar dZf1aeA-Efrona 8 Точки

Платената такса, за ранно записване за приемен изпит на 24-ти, валидна ли е ?
т.к. към датата на плащането междинния изпит беше тестов, а не входящ. 

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Такасата си е валидна, аз платих още януари месец.

1
mariana.angelova avatar mariana.angelova 3 Точки

Здравейте,

Аз имам още няколко въпроса:
Кога ще бъде ясна датата за започване на Tech modul-а?
Каква ще бъде цената на модула и накуп ли трябва да се плати, ако не - каква ще бъде цената на всеки курс в него?

И ако на междинния изпит имам 600 точки, а на приемния по-малко и искам да си ползвам оценката от междинния изпит означава ли, че ще имам максималните кредити от курса и как стои въпросът със стипендията в този случай(ще мога ли да ползвам)?

Благодаря предварително!

1
TrifonApov avatar TrifonApov SoftUni Team Trainer 131 Точки

Здрасти!

1. Tech Module започва на 16ти май.

2. Цената е 360 лв за присъствено, 180 лв за онлайн. Като цената включва всички курсове от модула.

3. Ако си взела междинният изпит ще получиш 3 кредита, ако вземеш Programming Basics ще получиш още до 6 кредита (според зависи с каква оценка го вземеш).

4. За стипендиите: всеки с успех 97%+, за който и да е от двата изпита, ще има възможност да кандидатства за стипендия. Като стипендията се дава за една година, но на края на всеки модул се защитава.

0
vessos avatar vessos 12 Точки

Имам следният въпрос.

Сега на 24 април се явяваме на Programing Basic. Ако не ни хареса резултата ,след това в Тех. модула пак ще има дата за него.

На тази дата ще може ли да се явим пак и ще се заплаща ли явяването.

 

1
TrifonApov avatar TrifonApov SoftUni Team Trainer 131 Точки

Следващата дата ще е на края на курса в Tech Modula. След като си заплатил таксата в нея се включват и изпитите за курсовете в модула.

0
VeselinDrumev avatar VeselinDrumev 1 Точки

Здравейте,

Искам да попитам, понеже не съм се записал в началото на януари, може ли да се явя на изпита на 24ти и да не чакам 2 месеца за следващият изпит?

Ако е възможно моля да ми кажете какво трябва да направя за това.

Благодаря.

0
TrifonApov avatar TrifonApov SoftUni Team Trainer 131 Точки

Пиши на info@softuni.bg

0
samnaliev avatar samnaliev 15 Точки

"1.Приемният изпит включва 5 задачи – 500 точки. За да продължиш обучението си в СофтУни трябва да изкараш минимум 250 точки:"

"b.Ако не си доволен/а от оценката, изкарана на приемния изпит, може да използваш оценката си от междинния изпит (ако си се явил/а). Трябва да имаш минимум 300 от 600 точки, за да те приемем като студент в СофтУни;"

Като не ми е ясно - питам.

Значи, от междинния изпит имам 600. Ако сега на 24 по някаква причина (те няма как да са безкрайно много) изкарам под 250, мога ли с резултата от междинния да продължа в Tech Module?

 

Благодаря предварително.

0
12/04/2016 15:15:00
vessos avatar vessos 12 Точки

От това което разбрах ,можеш.Ако на сега на 24 изкараме над 250 точки но под 500 и оценката не ни удовлетворява,в Тех модула

ще има пак изпит на Progrming Bassic и там ще можем да се явим за да повишим резулатта си.

2
TrifonApov avatar TrifonApov SoftUni Team Trainer 131 Точки

Точно така. Иначе казано ще вземем по-високата от двете оценки за преиема. Ако не справиш добре на Programming Basics, ще можеш на следващият изпит в Tech Module да си оправиш оценката.

1
samnaliev avatar samnaliev 15 Точки

Супер! Мерси.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.