Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

VladimirAnaniev avatar VladimirAnaniev 54 Точки

Coding 101 Exam - 26 March 2016, Задача 04 - Деление без остатък

Това е задачата

Дадени са n цели числа в интервала [11000]. От тях някакъв процент p1 се делят без остатък на 2, друг процент p2 се делят без остатък на 3, друг процент p3 се делят без остатък на 4. Да се напише програма, която изчислява и отпечатва процентите p1, p2 и p3.

Моят код

Не мога да разбера къде греша, дава ми 10/100.

 

Edit: Мерси за помощта, аз мислех,че след като съм сложил {0:f2} то автоматично става на double.

 

Тагове:
0
Programming Basics 11/04/2016 19:50:36
Simeon.R avatar Simeon.R 198 Точки

Където принтираш резултата извързваш целочислено деление и имаш загуба на точност. Трябва да кастнеш към double.

1
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки
 int n = int.Parse(Console.ReadLine());
            int p1 = 0;
            int p2 = 0;
            int p3 = 0;
            int current = 0;

Ето тук 3-те подмножества не трябва да са int понеже после взимаш процента от тях чрез деление и се получава загуба понеже не са десетични числа. 

 int n = int.Parse(Console.ReadLine());
            decimal p1 = 0;
            decimal p2 = 0;
            decimal p3 = 0;
            int current = 0;

По този начин не би трябвало да имаш проблеми.

1
11/04/2016 19:32:47
Shirdor avatar Shirdor 131 Точки

Делиш инт на инт. Направи n - double.

 

0
InaPanova avatar InaPanova 28 Точки

/*float*/ double n = double.Parse(Console.ReadLine());

/*float*/ double p1 = 0;

/*float*/ double p2 = 0;

/*float*/ double p3 = 0;

/*float*/ double current = 0; и така нататък - 

Т.е. ти трябва десетично число, а не цяло.

0
12/04/2016 15:18:53
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.