Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

doktoraaaa avatar doktoraaaa 42 Точки

[AngularJS] Проблеми, Въпроси, Решения, Бъгове

Здравейте искам да отворя темата за проблеми с API service и неразбиране на документацията.

Моят проблем е с Change Password,

ако някой е разбрал какво трябва да съдържа заявка и работи ако може да реши моя проблем,

защото на мен ми връща (401 Unauthorized)

Благодаря.

Тагове:
1
JavaScript Applications 17/04/2016 17:35:01
SimeonStoykov avatar SimeonStoykov 114 Точки

Здравейте. Искам да попитам дали само администраторите могат да виждат листнати всички проекти в сайта или всеки може да ги вижда и да има достъп до този route. Просто в условието при Administrator screens пише: 

  • User Dashboard
    • Route: #/
    • Same as the normal user’s dashboard. Includes two buttons for adding a new project and listing all projects.

Но в същото време по-горе пише, че всеки логнат user (не само админите) имат достъп до всички проекти: 

[GET] Projects/

  • Purpose: Gets all projects
  • Security: Logged in

А при Edit на проект, лидера на проекта може да сменя всичко освен Lead Id и Project Key, а админа може да сменя всичко освен Project Key, правилно ли съм разбрал логиката за Edit на проекта?

 

1
Reath avatar Reath 188 Точки

[GET] Projects/ е оставено отворено с други цели. Правилно си разбрал, че само администраторите могат да достъпят route-а за преглед на всички проекти. Само те могат защото би трябвало след преглед на всеки проект да има опцията за редакция, а тези права има само администратора.

Project Key не може да бъде сменян от никого. Веднъж зададен при създаване той не се пипа. За останалото е точно така,  project lead-а може да редактира всичко без lead Id, админа може да промени и това поле.

0
verito898 avatar verito898 265 Точки

Някой идея как се взимат всички isssue-та или поне броя им? Има get към тях, но там трябва да се зададе page size, при което ако искам да взема всички трябва да знам броя на issue-тата или да му сложа някакво измислено число ,но не ми се струва много коректно...

1
swixigar avatar swixigar 6 Точки

GET issues/me?pageSize={pageSize}&pageNumber={pageNumber}&orderBy={orderBy}


Първото нещо което идва в респонса е броя страници /TotalPages/, зависещ от големината на страницата/ в случая pageSize/

 

Едит: Май не те разбрах точно. По въпроса, по скоро пускаш някакъв голям pageSize, нещо от което сървъра няма да се счупи, и което е сравнително недостижимо :D

0
17/04/2016 00:14:27
verito898 avatar verito898 265 Точки

Всъщност с резултата от  total pages мога да взема броя на issue-та, но трябва да се прави още една заявка за да ги взема.

0
Reath avatar Reath 188 Точки

Добавено е поленце TotalCount към GET Issues, което връща бройката issue-та, която заявката връща (за да избегнеш тази допълнителна заявка)

0
danipetrova avatar danipetrova 120 Точки

Колеги, някой има ли идея, защо днес като се опитам да достъпя /projects ми дава:

405 (Method Not Allowed)

( "Message": "The requested resource does not support http method 'GET'.")

0
Reath avatar Reath 188 Точки

Впредвид изказаните забележки към API-то от колегите (които са напълно уместни) са направени промени по GET Projects и в момента се обновява условието. След 15тина минути ще можеш да видиш в условието промените (добавена е поддръжа за филтър и странициране при взимане на проекти)

Извиняваме се за причиненото неудобство!

0
17/04/2016 11:41:43
Reath avatar Reath 188 Точки

Можеш да прегледаш обновеното условие (свали архива наново) и там ще намериш, че за да ти тръгне тази заявка просто добави pageSize и pageNumber. след като подадеш filter= и го оставиш празно, така ще вземеш всички проекти (както беше досега). В обновената postman колекция можеш да намериш по-интересни случаи за използването на заявката.

1
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

6 дни преди първата защита да се правят промени по Апито и да се разчита някой да влезе във форума и да търси къде е проблема, за да разбере, че има ново задание е меко казано несериозно. Мога само да кажа - "backwards compatibility"

16
malkstor avatar malkstor 348 Точки

Някой друг има ли проблеми с неработещ $location.path('path')?

Всичко останало във функциите се изпълнява, но това все едно го няма.

 

p.s. оправих се:

$timeout(function() {
    $scope.$apply(function() {
        $location.path('/login');
    });
}, 100);
0
17/04/2016 19:09:17
antonp1p2 avatar antonp1p2 17 Точки


Здравейте, аз имам въпрос относно регистрациите ? Регистрирам се явно успешно и регистрацията се записва, тъй като ако пробвам със същия имейл, който вече съм регистрирал ми дава че вече съществува такъв акаунт и не ми дава да го запиша. Проблемът обаче е че не ми връща никакъв респонс, data пропъртито в response обекта е празен стринг ("").

Използвам кода от видеата. Използвам вградения $http. Ето как създавам заявката за регистрация в authentication модула.

function registerUser(user){
    var deferred = $q.defer();

    $http.post(main_URL + 'Account/Register', user)
        .then(function(response) {
            deferred.resolve(response);
        }, function(error){

        });

    return deferred.promise;
}

 

В main_URL съм хардкоднал и /api/

0
17/04/2016 21:44:06
SPPetrov avatar SPPetrov 43 Точки

Здравей, трябва да се логнеш след това и ще ти върне token. По горе е коментирано това или в другата тема беше май

 

0
17/04/2016 22:23:03
antonp1p2 avatar antonp1p2 17 Точки

Мхм ясно. Понеже гледах видеата за предния проект, които се правят по време на лекциите и там при регистрация се връща респонс. 

0
bulgaria_mitko avatar bulgaria_mitko 133 Точки

имам и друг въпрос. как да си направя юзъра, който регистрирам админ като не знам каква е паролата на admin@softuni.bg явно някой я е сменил и вече не е 123456

0
SPPetrov avatar SPPetrov 43 Точки

Здравей, понеже аз имам user който бях направил админ, сега направих един admin1@softuni.bg, password: 123456 за да си свършиш работа

2
18/04/2016 14:44:03
Reath avatar Reath 188 Точки

admin@softuni.bg с парола 123456 при мен ми връща token. Явно този, който е сменил паролата я е върнал.

Ще ви помоля когато тествате changepassword функционалността в проектите си да не използвате този юзър понеже е общ.

0
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

А някой може ли да ми каже ,защото не ми работи ng-if в header.
Това ми е кода в service:​​​​​​​

function isAnonymous(){
    return sessionStorage['currentUserName']==undefined;
}
return {
isAnonymous:isAnonymous
}

А това ми е в header ,но не се получават нещата...

<ul class="nav navbar-nav navbar-right" ng-if="authentication.isAnonymous()">
0
dead4y avatar dead4y 62 Точки
<ul class="nav navbar-nav navbar-right" ng-if="isAnonymous()">

 

0
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

не става и така :( authentication ми е service

0
exploitx avatar exploitx 71 Точки

Пробваи да прикачиш authentication сървиса към scope-а.

0
krasimalakov avatar krasimalakov 19 Точки

Здравейте!

При създаване на нов проект сървърът ми връща, че LeadId е задължителен. От каченото на страницата на курса API виждам, че LeadId е Required, a Description не е. Това ли трябва да гледаме или заданието е вярно, а в API има грешка?!?

При затворено issue не ми позволява да му променя статуса(reopened). От API виждам, че статусите са Open, Closed, InProgress, StoppedProgress. И това протеворечи на заданието! Няма как да спазваме заданието в частта да променяме статусите по дадената схема!

Може ли някой да помогне с уточнение?

0
exploitx avatar exploitx 71 Точки

По горе ми обясниха за статусите.По default статусите са InProgress и Closed и после като дам на InProgress ми връща StoppedProgress и Closed(което всъщност е solved) . Има два пъти Closed, втория closed играе ролята на Solved.

2
19/04/2016 19:47:43
krasimalakov avatar krasimalakov 19 Точки

Това го разбирам - но си мисля, че така не изпълняваме заданието - API-то и заданието трябва да са синхронизирани - едно от двете да се промени.

0
exploitx avatar exploitx 71 Точки

Очевидно @Reath отговаря за API-то и той така каза.Според мен след като API-то не е направено по заданието. Ние трябва да си правим проекта по API-то.Пък може и заданието да променят, кой знае..., няма да им е за първи път.

Отначало като отворих заданието на проекта и като видях оная голямата диаграма за статусите си казах тука ще е бая овъртяно, ама очевидно не е. 

1
magdalena70 avatar magdalena70 96 Точки

Опитвам се да пратя коментар:

url: http://softuni-issue-tracker.azurewebsites.net/issues/282/comments

data: {Text = "Some text"}

връща грешка:  "Message": "Not associated with issue (not project leader, neither has an assigned issue in this project"

 

Някой може ли да помогне къде бъркам. В апи-то е опидано, че иска само Text=string.

0
exploitx avatar exploitx 71 Точки

Условието което трябва да бъде изпълнено за да можеш да напишеш коментар за дадено Issue е "Logged in user who is either a project leader or has a assigned issue in this project". Грешката която ти връща Api-то е същата.Пробваи в дадения проект да качиш Issue(На което Issue  ти си Assignee) и после ще можеш да пишеш коментари и под другите Issue-та.Или качи проект, в който си Project Lead  и пак ще можеш да пишеш коментари в неговите Issue-та. По интересно обаче е, че дори и админа неможе да пише коментари там кадето няма публикувано Issue или не е Project lead.

2
magdalena70 avatar magdalena70 96 Точки

Да, аз съм админ! :) Мерси много!

И още нещо не ми е много ясно: ако само лидерът може да добавя ишута в проекта, това значи ли, че авторът на ушото всъщност е лидер на проекта ( с изключение на случаите, когато ишуто е качено от админ) ?

2
exploitx avatar exploitx 71 Точки

Да лидерът на проекта би трябвало да е автор на всички Issue-та в проекта си, освен на тези които са качени от админа.Поне аз така мисля

3
20/04/2016 12:07:18
adrnbeats avatar adrnbeats 37 Точки

Някой може ли да ми каже к'во праща при POST на ново issue? Пробвах всички вариации и всеки път връща грешка? Къде бъркам?

1
malkstor avatar malkstor 348 Точки
var issue = {
    Title: title,
    Description: description,
    DueDate: dueDate,
    ProjectId: projectId,
    AssigneeId: assigneeId,
    PriorityId: priorityId,
    Labels: []
};
$http.post(BASE_URL + 'issues/', issue, {
    headers: {
        'Authorization': 'Bearer ' + sessionStorage['authToken']
    }
})

п.п. Разбира се, не забравяй да добавиш и подадените лейбъли, ако има.

5
20/04/2016 15:53:26
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.