Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Stoyan.Stoyanov avatar Stoyan.Stoyanov 96 Точки

Покана за участие в отборна работа

Имам няколко въпроса за отборната работа:

1. Как така имаме вариант да избираме, не е ли задължителен елемент?

2. Всички от екипа ли трябва да представят разработеният проект на място в университета?

3. Какво става, ако човек отговори с да, а по някаква причина проектът не може да бъде създаден?

4
Java Advanced
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Точките са най-малкото нещо, заради което си струва човек да участва в отборен проект. Проектите са толкова важни, колкото и изпитите, защото чрез тях се учим на реалната практика. Най-добрите ни проекти са тежестта на CV-то ни (ако сме начинаещи), а приятелствата, които изграждаме с колегите са безценни :) Но всеки може да си има някаква причина да НЕ може да се включи в екипен проект в даден момент. Или да не иска, или да не му трябват... ако му е важно само да си вземе изпитите за сертификати. И затова е избирателно - за да е сигурно, че всеки, който наистина желае да участва, ще допринесе за финалният резултат и няма да дисбалансира "силите" на отбора си с евентуално не-участие.

За представянето на проекта - за онлайн отборите е достатъчно да има поне 1 човек, за присъствено-обучаващите се - не знам. Предполагам, че е желателно да са всички, но не е фатално някой да отсъства.

Ако проектът не може да бъде създаден - никой от отбора не получава точки за участие. Ако някой заяви, че ще участва, но реално се скатава и оставя другите да работят вместо него - тогава този човек получава наказателни точки.

5
Stoyan.Stoyanov avatar Stoyan.Stoyanov 96 Точки

Благодаря за изчерпателния отговор.

Абсолютно съм съгласен, че екипният проект е изключително важен и само бихме спечелили, ако се включим в разработката на такъв - освен чисто практическият опит, който ще получим, ще се научим да работим в екип.

 

Щом ще има контрол над отделните участници и всеки ще получи точки според заслуженото, не би трябвало да има проблеми с изпълнението.

0
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Въпрос:

току-що приех покана за екипна работа, но нищо не се промени! В смисъл къде, с кого и по какво ще работим? Някой знае ли как и къде мога да видя с кой съм в отбор?

0
Plami avatar Plami 373 Точки

До 09.05 трябва да изберем дали ще участваме в екипните проекти и доколкото разбрах от днешната лекция в Петък от SoftUni ще ни сформират групичките. Принципа е хората да се разделят на 4 части в зависимост от успеха на входния изпит и се взима човек от всяка четвърт. Идеяата е да няма групи само от "нинджи", а пък и в реалния живот не си избираш колегите и шефа :)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.