Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

veronika723 avatar veronika723 0 Точки

Проверяване на домашни

Здравейте, 

аз искам да попитам тези , които сме записани онлайн на курса по QA fundamentals трябва ли да проверяваме домашни на колеги ? На първата лекция беше споменато , че записаните присъствено ще го правят.

Поздрави 

Тагове:
0
QA Fundamentals
BorisGeorgievPavlov avatar BorisGeorgievPavlov 5 Точки

А аз бих искал да попитам има ли вариант за обратна връзка с оценяващите домашните, да се получи нещо като дискусия.
Принуден съм на два пъти да дам негативна оценка на оценката. 
Относно Джира домашното ми. Не ставало ясно кой потребител е тестер, кой ПМ и кой - дивелъпър. На тези хора бих искал да кажа: от настройките на юзърите се задават роли в проекта. Там се виждат. А имената са си имена. Не се слага име от сорта на ПешоДивелъпър, ЛенчетоТестер, за да е видно кой какъв е. Другото оплакване, че всички таскове били със статус test completed. Да разбира се, че ще са с такъв статус, за да може да се покаже завършен комуникационно-работен цикъл. Под всеки дефект си има History, в което се вижда кой какво е правил и на кого е асайнато и с какъв статус. И така се проследява целият процес. Преди да стигна до крайния статус, за всеки дефект съм напваил различен път - реопен, он холд, кансъл и т.н.
Ноякой ми спомена, че не съм писал в дефектите средата. Е, това вече е издребняване. 
 

1
julieta.p.atanasova avatar julieta.p.atanasova 74 Точки

Няма обратна връзка. Можеш само да решиш дали да оцениш коментара като некоректен и неполезен, ако не отговаря на домашното ти. Ефектът ще е само, че човекът, който е проверил домашното ти, няма да получи точки за това.

Така е откакто СофтУни го има и май няма планове да бъде променена системата за оценяване.

0
Lamms avatar Lamms 197 Точки

Онлайн студентите също трябва да проверяват домашни.

0
veronika723 avatar veronika723 0 Точки

Благодаря за бързия отговор :) 

0
boiko.lazarov avatar boiko.lazarov 14 Точки

Къде се вижда какса ти оценили домашното  ?


Regards

0
julieta.p.atanasova avatar julieta.p.atanasova 74 Точки

Само коментара на проверяващия се вижда. Не можеш да видиш оценката, която са ти дали.

1
boiko.lazarov avatar boiko.lazarov 14 Точки

Много е тъжно когато човека, който ти проверява домашното разбира по - малко от човека, който го е предал, но какво да се прави такава е системата.

 

Regards

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Рисковете на peer review-то. Ако не е крайно неразбиращ, най-вероятно е научил нещо от твоето домашно, което е хубаво :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.