Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

WindWallk avatar WindWallk 95 Точки

[JavaScript Applications] Оценки

Здравейте,

вчера вечерта видях, че са излезнали оценките и гледам имам 5.36... Поглеждам си резултата от изпита: имам пълната функционалност и няколко неща по кода които съм можел да направя по-добре и имам 79/80(90) точки е ок щом всичко работи защо нямам 80? Другото което е кода не ми е зле структуриран, защо нямам точки там? Ок, описани са ми нещата които съм можел да направя по-добре ама не и защо са ми отнети точките... И как така от 79/80 точки на изпита аз имам оценка по-ниска от 5.50?

0
JavaScript Applications
achebg avatar achebg Trainer 387 Точки
Best Answer

Оценките от вчера не бяха финални. Вече имате променени финални оценки.

2
p.kanev avatar p.kanev 3 Точки

Здравей,
и аз като теб съм с оценка от изпита 79/80 и имам коментари, които мисля че са грешни. Казано ми е, че не използвам var. Това не е така, защото декларирам навсякъде променливите с един var и в началото на фукцията, както се препоръчва от jsLint (нарпимер: var a = 1, b = 2;). Също така ми липсвали ';'. Разгледах си кода ред по ред и мога да поспоря.
Според мен просто са слагали навсякъде еднакви съобщения, за да си 'оптимизират' оценяването. Дано поне ти оправят оценката над 5.50...

1
WindWallk avatar WindWallk 95 Точки

Почнаха много да си "оптимизират" нещата до толкова, че направо ги ПРЕТУПВАТ... А и сега като гледам няма да можем да си продължим по нашата програма, а ще трябва да минем на новата, което мен не ме утройва, защото почваме септември и още минимум 8 месеца... Аз се надявах до края на тая година да завърша и да ми остане само университетът и работата ама...

0
15/04/2016 09:46:15
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

В моя коментар два пъти са ми писали,че нямам проверка за съвпадение на password и confirmPassword ,а аз съм сложил такава в Model...

    UserModel.prototype.register = function(data) {
        if(data.password !== data.confirmPassword){
            noty({
                theme: 'relax',
                text:'Password and confirm password not the same',
                type: 'error',
                timeout: 2000,
                closeWith: ['click']
            });
            this.requester.post.reject('Password and confirm password not the same');
        }else{
            return this.requester.post(this.serviceUrl, data, false);
        }
    };
Смятам,че си работи коректно и се обърнах към Ангел....

0
JiVeNcE avatar JiVeNcE 21 Точки

Здравей,

Странно, че имаш толкова, аз имам 83 точки и оценката ми е 6.00. Дано ти оправят оценката. 

0
GalyaGeorgieva avatar GalyaGeorgieva 88 Точки

При мен 88 т. правят 5,65 като оценка... идея нямам каква е зависимостта.

0
WindWallk avatar WindWallk 95 Точки

Общите ми точки накрая са 82.20(не съм предавал домашни) Ама при почти макс точки на изпита не виждам причина за тази оценка....

И както винаги екипа на Софтуни никакъв го няма...

0
Jinjaar avatar Jinjaar 348 Точки

И аз съм с крайни 90 точки за курса и съм с 5.72 като точките от изпита ми са 71/80... имам екитепн проек , домашни , присъствия. не ми е за оценката дали ще е 6.00 или 5.72 важното е че материала си го знам... от друга страна пък не е честно. :)

0
julieta.p.atanasova avatar julieta.p.atanasova 74 Точки

Нямам представа кой и как е проверявал изпитите ви и до колко са коректни коментарите към проектите ви, но относно оценяването - в повечето курсове на СофтУни изпитът е с тежест 80% от крайната оценка. Ако не си проверявал/оценявал домашни, не си участвал в екипен проект, от това си пада оценката.

В общи линии 79/80 х 80% = 79 т., т.е. от изпита трябва да имаш към крайната оценка 79 т. от 100.

При @Jinjaar става съответно: 71/80 х 80% = 71 т. Щом имаш 90 т., значи си плюс 19 т. от домашни, екипен проект и форум, което ми се струва ок.

И ако всички сте се представили много добре на проектите и имате високи резултати (както изглежда от тази тема), е нормално границата за 5.50 да се е вдигнала.

1
WindWallk avatar WindWallk 95 Точки

Така е да знам, това ни беше разяснено много отдавна. И все пак не мисля, че е НЕКОРЕКТНО при почти макс точки на изпита да имаш по-малко от 5.50. Нали за това е изпита все пак да покажеш как си усвоил материала? Аз като работя и нямам време да участвам по teamwork-ци(да не говорим, че като си онлайн е пълна пародия) и като нямам време да пиша домашни, обаче съм успял да се справя перфектно на изпита не заслужавам отлична оценка ли? В случая въпроса е принципен. Да не говорим и за "прозрачността" при оценяването. Имам и един коментар, че в data се съдържали всички данни и result били излишни, да ама как иначе ще взема author-a, при положение, че него го имам само в session storage-a?

Като цяло екипа на Софтуни се представя супер зле напоследък... Нас като сме по старата програма и сме последна дупка на кавала... Няма квестори на изпитите, с 2-3 седмици закъснение ни излезе проекта за Angular. По форума екипа направо си ни игнорира... Ся и тая простотия с оценките

0
15/04/2016 12:14:27
Jinjaar avatar Jinjaar 348 Точки

Интересното е че има хора с по-малко краийни точки за курса и имат 6.00 ( 83 точки ). Пак казвам не споря за оценка ,а въпросът е че се случва нещо и ми е интересно как става това :)

0
julieta.p.atanasova avatar julieta.p.atanasova 74 Точки

Да и според мен домашните, екипния проект и форума не трябва да влияят върху оценката, а само върху класирането.

Нямам нищо общо с курса, така че няма как да знам защо са така нещата. Мога само да предполагам. За набирането на квесторите по принцип отговаря самият лектор. Тъй като аз съм била не веднъж квестор, мога да кажа от опит, че често хората потвърждават, че ще дойдат за квестори и просто не се появяват. Това няма как да се предвиди...

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.