Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Xzahn avatar Xzahn 34 Точки

Модули в SoftUni 3.0?

Здравейте, 

Ровя се от известно време във форуми и горе долу добих представа за промените в SoftUni 3.0. Поправете ме ако греша. Караш приемен изпит, взимаш го - Tech Module, не го взимаш - Basic Module. Караш Tech Module-а 4 месеца и избираш една от 4-те професии. Тоест цялото обучение без приемния модул е около 2.5г.

Един от въпросите ми е, какво се изучава в част Fundamentals от Tech Module-а след като C# Basic e в подготвителни модул, а Advanced C#, OOP и др. са в C# Web Dev? Също така, виждам че някои курсове ги има във всички професии. Те ще се различават ли по някакъв начин? 

В моя случай след като съм минал на теория Fundamentals, мога да запиша директно C# или Java, като повторя Fundamentals частите или изчакам DB Fundamentals. 2 въпроса: Защо не мога да запиша JS или PHP? И ако запиша Tech, плащам една такса за нивото и после още веднъж за про. модула или плащам такса за всеки един от 6-те части от про модула?  

4
Въпроси за SoftUni 15/04/2016 18:01:14
simeon10 avatar simeon10 218 Точки

Общо взето информацията ти е вярна. Що се отнася до въпросите:

1. В професионалните Fundamentals модули за C#/Java ще се изучават Advanced C#/Java + OOP part 1 + OOP part 2 за съответния модул. Ако въпроса ти е за Programming Fundamentals, който е във Tech модула - това е новото име на стария "Programming basics". Във новия "Programming basics", материала ще е от така наречения курс "Coding 101".

2. Модулите, които ги има във всички професии са идентични.

3. Можеш да запишеш PHP/JS просто трябва да изчакаш до Септември, когато започват.

4. Едната такса е за целия Tech модул. Има отделна такса за всяка част от професионалните модули. Това ще рече една такса за C# Fundametals, друга такса за DB Fundamentals, трета за C# Web и т.н. Това важи за всички професии.

3
ralitsa_d avatar ralitsa_d 171 Точки

Ще използвам поста на колегата, за да не отварям нова тема.

От администрацията ми писаха, че след изпита в края на нивото Basic (или както се води вече) мога да прескоча Tech модула и да запиша директно C# Web Dev.

Дали знанията, получени в модул Basic, ще бъдат достатъчни, за да стартирам с модул C# Web Dev?

Малко се притеснявам дали няма да се хвърля в прекалено дълбоки води, ако пропусна Tech модула :)

0
simeon10 avatar simeon10 218 Точки

Професията C# Web Dev започва с модула C# Fundamentals, който започва на 16ти Май. Ако имаш отличен резултат от изпита по Programming Basics не би трябвало да имаш проблем с материала. Курса Advanced C# е първия от модула C# Fundamentals и във него се продължава от там, където е свършил Programming Basics.

0
Thenis avatar Thenis 219 Точки

А тези от група януари и февруари които си взеха Programming Basics изпита кога почват Tech модула(JS HTML, PHP etc)?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.