Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ivanov961 avatar ivanov961 2 Точки

Needles

Здравейте

Аз разбирам че условието е да поставим чилата които можем в дупките(нулите). Т.е. не всички можем да поставим. Това ми е кода: 

https://gist.github.com/ivanov961/cd94de991d3bb30f75733c1acb422b6e  но тъй като Judga ми дава 0/100 някъде бъркам здраво .

Благодаря предварително.

Тагове:
0
Структури от данни и алгоритми 16/04/2016 10:43:54
Innos avatar Innos 419 Точки

Условието е да вмъкнеш дадените елементи в най-налявото възможно място във веригата като запазваш качеството и че е не намаляваща. Нулите са само някакви уплътняващи елементи стойността им не се взема в предвид за веригата, но не трябва и да ги заменяш като искаш да insert-неш елемент - иначе казано резултата от едно вмъкване трябва да е пак ненамаляваща редица със дължина равна на дължината на старата редица + 1.

1
Innos avatar Innos 419 Точки

Грешка по време на изпълнение означава че по време на работа се чупи нещо, опитваш се да достъпиш информация която я няма или в твоя случай индекс който не е в масива. Погледнах кода и има няколко неща - първо за грешката ако последните ти елементи са 0ли се чупи, примерно пробвай да тестваш да вкараш някакъв needle в редицата 0, 0, 0. Ще влезеш в while цикъла който инкрементира counter-a докато елемента на дадената позиция е 0, но понеже и последния елемент е 0 ще получиш counter равен на array.length, а този индекс вече е извън масива. Другата ситуация която видях е че ако редицата ти е примерно 0, 0, 2 и искаш да вкараш цифрата 1, реално няма да я сложиш на нулево място а ще я сложиш на 1во.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.