Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Bobosam avatar Bobosam 185 Точки

Intellij Idea ми преподрежда тестовете при рънинг

При рънване на тестовете intellij си преподрежда тестовете и ми чупи последователността. Номерирал съм ги в сорса за да се види как са разместени. Ето линк към снимката http://dox.bg/files/dw?a=95c2de8e19

Тагове:
0
QA Fundamentals
IBraynov avatar IBraynov 74 Точки

Здрасти,


По принцип, JUnit тестовете трябва да са независими един от друг. Би могло да си направиш отделен тест суит. В него може да си викаш тестовете по начина, по който ти искаш, но не знам дали ще върши работа, когато имаш setup и teardown.

Според мен по-правино би било да им сложиш приоритет използвайки TestNG. Подробно описание как се случва това -  ТУК.
 

Поздрави,

Иван

0
Bobosam avatar Bobosam 185 Точки

Ясно, че трябва да са независими. Единствената ми цел е следната. Правя автоматични тестове на чужд работещ сайт. За регистрация всеки път ползвам нови стрингове, ползвайки времето в милисекунди. Понеже не искам да пълня базата на хората с глупости, вкарвам данните в константи и след това ги ползвам за логване. Реално регистрацията трябва да мине задължително преди останалите тестове с логване. В противен случай всеки тест за логване ще трябва да почва с нова регистрация. Установих, че последователността на рънване е константна и зависи от името на теста(не е азбучен ред). За сега се справих по този начин. Ще разгледам и TestNG какво предлага. Благодаря.

0
24/04/2016 12:20:49
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Направи си един @BeforeClass метод, в който правиш регистрация.

1
Bobosam avatar Bobosam 185 Точки

Точен отговор както винаги...А трябваше да се сетя :(

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.