Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Bogdan1899 avatar Bogdan1899 50 Точки

Участие в екипен проект

Здравейте!

Обръщам се към екипа на софтуни със следния проблем - като си преглеждах профила днес забелязах, че в графата с отборите, където пише дали си участвал в екипния проект по QA Fundamentals, на мен ми пише "НЕ", въпреки че аз участвах. Ще съм благодарен проблемът да бъде отстранен своевременно.

Поздрави!

Богдан

0
QA Fundamentals
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Здравей,

 

Би трябвало вече в графата да пише "Да" и да можеш да оценяваш съотборниците си.

 

Поздрави,

Иван

1
boiko.lazarov avatar boiko.lazarov 14 Точки

@RoYaL - с какво е свързано оценяването на съотборниците, понеже вече имаме дадени оценки от отборната работа, интересно ми е каква е целта на това оценяване.

 

Regards

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Отборната работа е част от крайната оценка.

За да определеми каква част от тази част (дали цялата /20/ или по-малко, пр. половината /10/) трябва да ви дадем имаме два критерия - колко е добра вашата отборна работа (оценката, която ние ви даваме) и колко мислят, че сте допринесли вашите съотборници за участието ви в нея.

Ако да речем, сте 5 участника в отбора, то ако всеки е свършил еднаква работа и така мислят останалите съотборници също, то би трябвало всеки да даде на останалите 4ма по 25%. Което означава, че ако максимумът точки за отборна е 55, и вие ги имате + съотборниците са те оценили с 25%., то ще получиш максимумът (20%) към крайната оценка. Ако обаче имате 55т. от нас и твоите съотборници са те оценили със средно 12%, то ще получиш 15% към крайната оценка, тъй като твоите съотборници са преценили, че си допринесъл по-малко (наполовина) от нормалното, евентуално за сметка на някой друг (или други), които са взели повече от оценка на съотборници.

Също така коментарът, който пишете е свързан с професионалния профил на съответния съотборник. Ако някоя компания-партньор прояви интерес към съответния човек или ние го предложим, ще изпратим и тези коментари на компанията, заедно с оценките, които сте му дали. Така ще имат ясна представа дали този човек върши работата си проактивно или се скатава и го носят на гръб останалите, което е много важен критерий, когато искаш да привлечеш някого в екипа си.

4
MariyanMlechenkov avatar MariyanMlechenkov 29 Точки

Добра информация.

Thanks.... :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.