Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Genchev avatar Genchev 23 Точки

Гласуваите - Достатъчни ли са предоставените от Софтуни материали за успешно взимане на предстоящия Java изпит

Смятате ли че можем успешно да надрградим знанията, които получихме в рамките на месец със смяната на език?

Дали Книгата, Лекциите и домашните ще ни направят успешни на изпита след 17 дни?

Въпросът е отправен към начинаещите.

В случай на интерес, моля бъдете кратки: Да или Не;

Благодаря!

3
Java Advanced
zarkoNGU avatar zarkoNGU 21 Точки

Книгата и лекциите са да ни запознаят, а истинското учене зависи от нас. С достатъчно старание, любопитство и интерес отговора ми е Да. Снощи прочетох материала за изпита в книгата на Наков и научих наистина много неща- алгоритми, правила и съвети. Напълно начинаещ съм, взех C# с отличен, не смятам да се давам и на Java :)

6
ti4o.bs avatar ti4o.bs 16 Точки

И аз съм на същото мнение ... Напълно начинаещ съм, не взех курса с 6, но нямах и много време което да вложа в това :)

Сега съм го взел доста по на сериозно надявам се и очаквам по високи резултати :) 

Така, че отговора ми е ДА!

1
DJilanov avatar DJilanov 140 Точки
Не ме разбирайте погрешно ,но нивото което в момента се иска на джава е почти идентично с това на C# първия изпит... това е като проверка ,колко бързо можеш да се напаснеш към обстановката ( в реалната програмистка работа е крайно нужно да можеш да се напасваш )
6
dentia avatar dentia 362 Точки

С книгата, лекциите и домашните няма да стигнеш пълен брой точки, почти сигурно. Но с книгата, лекциите, домашните, яко допълнителни задачи и упражнение 17 дена са си напълно достатъчни.

0
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

В момента не съм записан за джава курса, но с оглед на философията на университета мога да ти кажа категорично да. Най-вероятно много пъти е спамено следното твърдение, но в лекциите учиш 10% от материала, а вкъщи - останалите 90%. Очевидно трябва да се положат много "извънкласни" усилия, за да може човек да се справи с курса отлично.

В крайна сметка, затова е учебната институция - да те мотивира и да ти даде основата. От теб зависи да покажеш силен интерес и да положиш достатъчно усилия. Както Наков обича да казва - "Така е и в живота". smile

2
Genchev avatar Genchev 23 Точки

Благодаря ви :)

Успех!!!

0
nikolay.dimov83 avatar nikolay.dimov83 143 Точки

Ако задачите са със същата трудност като на изпита за C# - твърдо да! До вчера бях същисан от Java-та и все още ме дразни много като език, но след като мине сблъсъка с Линукс среда, jar-овете, като свикнеш с тромавия и някак неудобен за писане I/O, както и като посвикнеш, че не всичко е дабъл клик и next, next, next, нещата по - нататък изглеждат 99% идентични с C#. Днеска решавах задачите от цикли и условни - на 90% беше буквално copy paste от Visual Studio.

Малко ме съмнява обаче Наков да ни остави да ни се размине толкова лесно... 

1
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Аз ще си кажа мнението след изпита, защото засега съм в шок и ужас (от първата лекция, от всичкото това писане на конзолата, директории, пътища, Линукс, виртуалки и какво ли още не). За справка - освен, че съм абсолютно начинаеща съм и супер стандартен юзър, тип "лелка в данъчното" smile. Добре, че имаше кой да ми удари едно рамо с инсталацията на Линукс и Еклипс, че иначе не знам дали щях да се справя. Не съм се предала де, ще видим какво ще излюпя на изпита и дали дотогава няма да съм "на ти" с Java платформата...

 

Редакция след изпита: ДА, времето и материалите за запознаване с Java като език и платформа е достатъчно. Времето и материалите за запознаване с Линукс и виртуалните машини обаче... За мен това беше най-големия проблем и ми отне доооста време да се лутам из инсталации и забиване и подкарване на разни програми през конзолата и накрая - два пъти преинсталация на виртуалката и веднъж на Уиндоусаyell... То там даже не е въпрос на време, а някой да те светне кое как се прави, иначе не знам как би се справил човек, незапознат с материята. (Например, един час мъки да напиша един адрес за съхранение на файла ми, от типа home/developer и т.н., докато накрая мъжът ми не хвърли един поглед и не ме открехна, че в Линукс пътя се пише с наклонена черта отпред - /home/developer и т.н.yell). Е, като инсталираш Еклипс в Уиндоус, нещата са хиляди пъти по-лесни, ако наистина няма кой да ти помогне (за онлайн студентите се отнася) това е единствения начин да се вместиш в срока.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.