Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

tslozanova avatar tslozanova 2 Точки

Търся човек, на когото да прехвърля сума от акаунта ми

Здравейте! Преди около 5 месеца платих за изпит Programming basics (50лв). Не се явих и съответно сумата ми виси в акаунта и трябва да я използвам до 1 месец максимум. Търся някой, на когото да прехвърля сумата от акаунта си срещу същата сума (50лв). Трябвало да доведа приятел иначе не ми връщат парите! Съгласна съм да получа 40лв, за да не е безплатна услугата!

Благодаря предварително!

2
Programming Basics 13/05/2016 08:34:06
MagdaZlateva avatar MagdaZlateva 1 Точки

Здравей, можеш да се запишеш за друг курс и да прехвърлиш сумата от плащането си. Реално става със съдействие от офиса.

знам това, тъй като съм го правила. Успех

-1
tslozanova avatar tslozanova 2 Точки

В момента нямам възможност да посещавам курс, какъвто и да е! Благодаря за отговора!

0
MilenGeorgiev avatar MilenGeorgiev -12 Точки

И какъв би бил стимулът на някой да си плати за изпита чрез теб? Ако си ми близка, да го направя, ама за случаен човек ЗАЩО да го правя. Намали цената с 50% и може и да имаш успех. Иначе шъ пийш една чаша студена вода и туй шъ тий.

-27
04/05/2016 16:47:56
verito898 avatar verito898 265 Точки

Голямо изказване .. няма да го коментирам изобщо за да няма обидени. На въпроса ти  защо -  ми защо пък не, така и така дадения човек ще трябва да си плати за изпита, защо да не направи услуга на момичето - хем тя ще си върне парите, хем той ще е с платен изпит. Нали точно това в СофтУни се практикува  постоянно по-знаещите помагат на другите, ако и за това се питаш защо сериозно ти куца нещо във възпитанието.

11
Stefan94 avatar Stefan94 21 Точки

Това да не е бизнес . Така и така ,тези пари ще трябва да се платят ,дали директно или чрез дадения човек ,все тая . Защо да пие студена вода ,напротив , мисля че всеки трезво мислещ човек ,който така или иначе трябва да заплати съответната сума ,би се отзовал на колежката.
 

2
MilenGeorgiev avatar MilenGeorgiev -12 Точки

И още 5 минуса да ми турите, това няма да промени статуквото. Мога да се хвана на бас, че никой студент, който не й е близък, няма да й помогне. Нека един от хората, които са ми поставили минус да й прати 50 лв. А не да ми обяснявате колко е яко да помогнеш на някой в нужда, а в същото време никой от критикувалите ме, да не иска да го направи. Ако искам да си платя за изпит, разбира се, че ще предпочета да го направя по надлежния ред, вместо да пращам пари на случаен човек, който няма нито един пост във форума и да разчитам на нейната добронамереност и да се обеснявам на СофтУни, че аз не съм плащал такса за изпита, обаче ще ползвам таксата на еди кой си студент, а те от своя страна да й се обаждат на нея, за да получат потвърждение, че си преотстъпва правото да се яви на изпит на еди кое си лице и т.н. 

 

Не искам да коментирам авторът на обявата, защото не го познавам, но и аз спокойно мога да напиша същото, да ми пратят няколко човека по 50 лева и да ги измамя. Ето защо никой няма да рискува да помогне просто ей така.

 

-9
04/05/2016 18:49:20
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Този форум е точно за това - да си помагаме, нали затова сме колеги. Ако някой може да направи услуга на колежката, да прояви малко човечност и да и помогне. Аз с удоволтвие бих и помогнал, но вече съм по напред минах този курс. Колкото до отговора на колегата @MilenGeorgiev, колега като правиш добро, не означава че трябва да получиш в нещо замяна. Могъл си  да помогнеш, помогнал си. когато и ти имаш нужда от помощ някои и на теб ще помогне. Не намирам коментарите ти като отговор на темата, така че по добре ги изтрий.

2
milentertimend avatar milentertimend 25 Точки

Много хора биха помогнали на думи, но на практика едва ли някой ще се отзове, по простата причина че няма никаква гаранция, че в стремежа си да направи добро, няма да бъде измамен. Ако човекът ми е близък приятел, на драго сърце бих му помогнал, но в противен случай и аз предпочитам да не рискувам 50 лв и да си заплатя за изпита по нормалния начин. Няма как да се проверят хората, които са дали минус, но съм склонен да мисля, че половината от тях не са си платили все още за изпита, но въпреки това никой от тях няма да й преведе 50 лв. И аз мога да поставя минус на човека, когото нападате, но ако трябва да съм честен, аз ще си заплатя за изпита както всички останали. Лесно се слагат минуси (и плюсове), но трудно се пращат 50 лв на напълно непознат човек,

 

 

 

 

 

 

-1
04/05/2016 22:44:46
verito898 avatar verito898 265 Точки

Според мен минусите му не са заради факта, че е отбелязал по-надоло за възможна измама, а заради начина по който се изразява.Някак не можах да подмина недодяланият му отговор. Смятам, че поста на колежката е формулиран достатъчно добре и все пак заслужава адекватни отговори или решения.

4
04/05/2016 23:53:46
Lamms avatar Lamms 197 Точки

Не виждам за какво превеждане на пари говорите. В профила си пише, че момичето е от София, така че спокойно уговорката за предаване на парите може да се направи в СофтУни в момента на прехвърляне на другите пари от акаунта. Аз също съм горен курс, иначе бих се съгласиа, не виждам риск.

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.