Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Debss avatar Debss 17 Точки

WampServer

Здравейте имам следния проблем с WampServer. Понеже порт 80 ми е свободен използвам него. Проблемът е, че програмата иска да ползва и 3306, а него не успява да намери. Някой с подобен проблем и как го е решил ако може да сподели?

Тагове:
0
QA Fundamentals
IBraynov avatar IBraynov 74 Точки

Здрасти,

този порт е за MySQL и най-вероятно е блокнат от защитната стена на Windows.
Може да пробваш да изключиш firewall-a или просто да го отвориш. Погледни ТУК

Възможно е и друга програма да го ползва и затова да не може MySQL да се върже . Може да се провери, като
отвориш "cmd" и напишеш " netstat -a ". Това ще ти покаже всички портове използвани от различни програми.

Поздрави,

Иван

0
Debss avatar Debss 17 Точки

Вече пробвах да отворя порт, но ми даде грешка накрая.

А за другия вариант - като го пуснах cmd-то и ми изписа, че не намира такъв порт изобщо, а не че е зает.

0
IBraynov avatar IBraynov 74 Точки

Какъв цвят става иконката при опит за стартиране на сървъра?

Погледни и в лога на mysql (най-долу) каква грешка дава ( c:/wamp/logs/mysql.txt )

0
Debss avatar Debss 17 Точки

Става оранжева и изписва, че само 1 service работи.

0
petyo.mitkov avatar petyo.mitkov 13 Точки

Привет, 

Не видях детaйлите но при мен го промених нaпрaво от UI -а на 33060 или 33010 нещо тaковa.  Щом мaхне удивителния знaк и не свети зa грешкa знaчи вaжи.

Поздрaви 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.