Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Изпитна статистика

Здравейте. Ако може да помоля проверяващите да кажат колко човека са предали automation test-a позавършен.

Аз че съм малко шемет знам, но мисля , че много хора имахме желание но не ни достигна времето.

Може би изпита трябва да е в две части, или да има по-малко бъгове за репорт

Мерси!

Тагове:
7
QA Fundamentals
Lamms avatar Lamms 197 Точки

Моите впечатления от изпита са,  че беше приятен и интересен като задание.  Времето въобще не ми стигна,  заради сриването на системата,  спирането на интернета и рестартиране на всичко отначало.  

Това обаче са фактори при всички,  така че ще се гледа спрямо общото представяне.  А и на работа също би имало често недостиг на време. 

На автоматизираното правих двата логина,   добавяне на автор и след това на книга и времето свърши. 

Забави ме счупеното логване/регистриране.  

Надявам се все пак да е достатъчно за 5+, тъй като планирам да пътувам.  :D В този ред на мисли кога да очакваме резултати? 

3
08/05/2016 17:37:18
jorkata88 avatar jorkata88 4 Точки

Аз също успях да репортна само проблемите и да ги намера ест. , за автоматизацията ми трябваше още един час с напън можеше да успеем но аз предадох без автоматизация. Вие колко проблема репортнахте.

0
bgoneva avatar bgoneva 0 Точки

Очакваме около 12-13 май, ще излезе и регистрация за поправителен изпит на 15 май. 

0
Lamms avatar Lamms 197 Точки

Аз репортнах 26/22, намерих още доста, особено и при правенето на автоматизацията, но не ги разписах, а би било хубаво, някои бяха важни, но вече бях осъзнала, че не съм си разпределила правилно времето.

От всяка група покрих минимума като добавих бонус още 4 бъга.

 

0
08/05/2016 21:04:31
danipetrova avatar danipetrova 120 Точки

Изпита не беше труден, но работата беше обемна и поради многобройните сривове в системата времето съвсем накъся. Обикновено в такива случаи удължават времето за изпита, но предполагам това не можа да се случи заради другия изпит след нас. Като капак на всичко накрая приложението съвсем се счупи (изчезна бутона Submit при създаването на книга) и автоматизираните тестове ги правих на магия без да мога да тествам реално :(

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Това с изчезналият бутон ще да е нещо само при теб. Аз ще прегледам кода от автоматизацията, дори и самият тест да не минава :)

1
spentcheva avatar spentcheva 0 Точки

Изпита беше интересен. Въобще не стигнах до автоматичното тестване. За хора без никакъв опит, времето ми се струва малко.

Спорд мен си счупила приложението. При мен изчезна бутона за добавяне на книга. Докато питам какво да правя пак мина време. Момичето, което беше в залата ме посъветва да си направя нов логин и парола и да продължа, но това означава вкарването отново на данни и т.н. малко омагьосън кръг.

Общо взето го докарахме до реална работна среда-малко време, много работа, точно на часа трябва да се предаде, защото е обещано на клиента и винаги нещо се бъгва :)

 

 

 

 

0
spentcheva avatar spentcheva 0 Точки

Не знам дали сте забелязали, но когато си добавил мненние във форума последните думи на реда си ги пренася както му харесва. Оставя по една буква на предният ред другите на нов. Моля, поправете го.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.