Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

paveltraykov avatar paveltraykov 0 Точки

Hello C# A compile time error

Здравейте,

Пиша следния код в judge системата за първата задачка и ми дава A compile time error

using System;
namespace Hello C#
{
  class Hello C#
  {
    static void Main ()
    {
      Console.WriteLine("Hello C#");
    }
  }
}

Къде ми е грешката?

Тагове:
0
Programming Basics
Radomir avatar Radomir 10 Точки

Пробвай с това : 

 

using System;


namespace HelloC
{
    class HelloC
    {
        static void Main()
        {
            Console.WriteLine("Hello C#");
        }
    }
}
 

 

1) Не разпознава символа #.

2) Опитвай се да пишеш променливите, имената на класовете и методите слято.

0
rado84 avatar rado84 1 Точки

Явно в неймспейс и в класовете не може да има # - виж какво става, когато добавиш # към името:

1
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Здравей, namespace и class трбва да съдържат само текст и да е слято написан,всяка нова дума да е с главна буква, без симвили - тях не ги разпознава!

0
H.Stoyanov avatar H.Stoyanov 115 Точки

и долни черти smiley

0
adessi avatar adessi -1 Точки

Здравей,

аз пробвах по същият начин , както е описан по-горе, но и при мен излезе грешка

A compile time error occured.

Не знам къде бъркам :(.

 

 

-1
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Ето така трябва да е http://pastebin.com/J7Hzi82e

Като създаваш Add -> New Project - пишеш името на namespace, след това веднага си преименуваш class -> даваш му enter и то те пита дали да смени името на class и в проекта даваш ок и това е. С тези стъпки няма да имате проблеми.

1
gigafloyd avatar gigafloyd 14 Точки

Правилото за class е както следва:

 - Class names should use PascalCase and start with a CAPITAL letter!!! Без символи и без шпации!!!

borislav9212 много добре го е показал нагледно.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.