Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

monica.valkova avatar monica.valkova 1 Точки

Проблем с прозрачността

Здравейте! 

Надявам се някой да е наясно с това как точно се копира и поставя вече прозрачна снимка. Която и снимка да си харесам, на работното място излиза на черен фон, а не на прозрачен...

Благодаря за вниманието!

Тагове:
0
Photoshop
AquaRush avatar AquaRush 66 Точки
Best Answer

Здравей!

В повечето случаи, това се случва, когато се опитваш да копираш снимка с прозрачен фон (Transparent Background) директно от някой сайт като например снимка взета от Google Images. Аз лично не знам защо така работи функцията, директното копиране "Copy Image" от сайт и "Paste" на Photoshop игнорира прозрачния фон и го заменя с черен, но ако искаш да решиш проблема - запази файла, който искаш да вмъкнеш в Photoshop и се увери, че разширението на файла е .PNG, а не .JPG / .JPEG

1
supersane avatar supersane 234 Точки

В какъв формат са прозрачните снимки, които копираш?

0
IvaKostova avatar IvaKostova 5 Точки

За да запази прозрачността си един файл (в този случай картинка) е нужно първо да се увериш, че не е с разширение .jpg или .jpeg. Картинката трябва да ти е .png или .gif , за да ти се явява трансперантна във фотошоп.

1
09/05/2016 22:03:01
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.