Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

eqinox avatar eqinox 5 Точки

Как да подкарвам Java приложения

Здравейте, в C# като напишеш някаква програмка и то ти се появява .ехе файл, ти го цъкаш и то тръгва.

Тука в тая java ми излзиат само някакви .java и .class файлове и не мога да ги подкарам. Подкарвам ги де ама само през конзолата и то става егаси сложното. Мисълта ми е - как да го направявя така, че да си пратя на някой приятел програмата, той да я цъкне и тя да тръгне.

Тагове:
0
Java Advanced
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Това е част от първото домашно. Явно още не си стигнал до него. С няколко думи ползваш class файла, за да генерираш jar-файл. След това обвиваш jar-файла до .exe използвайки примерно http://launch4j.sourceforge.net/

генериране на jar: java -cp "path to class file" package.filename (without .class)

==> launch4J

виж и това упътване: http://www.wikihow.com/Run-a-.Jar-Java-File

 

P.S. Малко съм те подвел с това, по-горе. Всъщност ти правиш всичко правилно, но този манифест файл и на мен ми разказа играта. Когато създам jar-файла с познатата команда jar cvfm filename.jar не се вмъква Main-Class: ... атрибута. Пробвах да отворя jar файла с 7-Zip и да добавя този атрибут в манифест файла, но тогава пък започва да ми дава грешка, че не открива посочения от мен main клас. В крайна сметка реших да създам jar-а с Netbeans и след това го стартирах нормално с java -jar filename.jar.

Очевидно е, че нещо пропускаме. Ако някой намери решение, нека помогне!

1
eqinox avatar eqinox 5 Точки

А за какво е тоя текстов файл дето са го дали в 2-рия линк който даде. Виж аз какво правя - 

C:\Users\vasko\workspace\Intro-Java-Homework\bin>jar cfm asd.jar SumNumbers

и ми изписва - java.io.FileNotFoundException: SumNumbers (Системата не може да намери указания файл)

като в тая папка bin ми седят всички .class файлове

а пък ей така ми създава jar файл ама текстовия файл който съм създал е празен - C:\Users\vasko\workspace\Intro-Java-Homework\bin>jar cfm asd.jar asd.txt SumNumbers.class

и после като се опитам да го отворя jar файла ей така - C:\Users\vasko\workspace\Intro-Java-Homework\bin>java -jar asd.jar

и ми изписва - no main manifest attribute, in asd.jar

За какво е тоя текстов файл?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.