Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

milenpi avatar milenpi 25 Точки

Начин на изложение на лекциите на фотошоп

Аз виждам че има разлика спрямо основи на програмирането и лекцията на фотошоп. В лекциите на програмиране ползват софтуер за зумване, драскане в/у презентацията, подчертаване и тн. Тук във фотошопа само едно монотонно говорене, без да се усети лектора, не се разбира кой бутони, кой неща, аз лично нося слухови апарати и ми е мъка, но оправям се, ще я карам онлайн-проба грешка.

Мислата ми е, СофтУни си има стандарт, и външните лектори някак си да я доближат.

Друго нещо, като свалям всичките файлове те нямат номера 1, 2 , 3 надписват се, трябва да сам да подреждам, примерно homework  за лекция 1 и 2 е пак homework.zip

Тагове:
2
Photoshop 11/05/2016 20:36:52
AquaRush avatar AquaRush 66 Точки

Здравей,

Винаги можеш да се обърнеш към лектора или към асистентите и да ги помолиш да използват ZoomIt, аз също посещавам основи на програмирането и найстина по-добре, ако се използва ZoomIt.

Лектора има специален блог, който можеш да използваш, за да се свържеш с него.

Ако има презентация, в която нещо не ти е ясно, не се притеснявай да направиш пост в форума, аз лично винаги бих ти помогнал в такива ситуации :)

 

Edit:

Не забравяй, че можеш винаги да отвориш презентацията и да гледаш нея докато лектора преподава, независимо дали си на място или онлайн форма на обучение.

Ако имаш по-голям монитор, раздели двата процеса на половина и така ще можеш да гледаш и презентацията, и какво говори лектора, когато обяснява нещо върху нея.

2
11/05/2016 20:41:52
milenpi avatar milenpi 25 Точки

Бе нека да научи програмата ZoomIt, а дано прочете тук. Това е фотошоп, най визуалното във ИТ, трябва си максимално лекцията да говори визуално. Като отваряме сайтове, и др, няма монотонно бучене отзад, визята говори.

2
11/05/2016 20:56:42
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Програмата Zoomit не ми е непозната, ползвал съм я в някои презентации. Проблемът е, че не се разбира много добре с Photoshop, някои къси клавиши съвпадат, а ако рисувам със Zoomit, не мога да използвам инструментите на Photoshop. Все пак, благодаря за съвета и за добронамерените критики и препоръки. Ще ги взема предвид.

Поздрави!

2
12/05/2016 13:11:03
milenpi avatar milenpi 25 Точки

Аз сега си играх с ZoomIt, не е невъзможно, особено с LiveZoom, виждам, че може да сменят късите клавиши примрно вместо Ctr+4, с кой да е клавиш или коя да е комбинация. Вярно че много стават късите клавиши, но чат пат за "посоляване" ще има озезаем ефект и повече яснота.

Поздрави!

0
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Да не забравяме – целта е да научим нови неща. Предлагам възможност на курсистите в залата да подготвят 10-минутна презентация или демо и да презентират по време на почивките или в края на лекцията. Можете да представите домашното си или други интересни дизайнерски техники или решения и да получите директна обратна връзка и коментари от колегите и трейнърския екип. Он-лайн курсистите могат да изпращат във форума линк към записано видео.

P.S. Колега milenpi, възползвайте се. Заповядайте, да покажете как използвате инструментите и менютата на Photoshop в режим на чертаене на Zoomit с някое полезно и забавно демо.

Поздрави!

1
milenpi avatar milenpi 25 Точки

от https://obsproject.com/ свалих програмата за записване на текущия монитор, но докато разбера, че трябва да добавя  в Източници > Monitor Capture.

а, тук е https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/zoomit.aspx ZoomIt

направих домашното за 2рата лекция : https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZssVmZ4p3kWvqaerbVvhxXXLbzJBCOXne7

При версия две ще кача и линк на видео.( да разбирам да го кача в pcloud.com?)

Интересното е, че докато ти се избистри идеята, малко се луташ, проба-грешка, и накрая "не го барамданесесчупи":)

Казвам линковете и програмите, щото мисля че ще е полезен този челен опит.

 

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.