Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

Грешно условие на задача от: Advanced C#-->Sets and Dictionaries-->07. Fix Emails.

Искам да докладвам за грешка в условието на задача.Става въпрос за Advanced C#-->Sets and Dictionaries-->07. Fix Emails.
В условието ясно е казано следното нещо:
your task is to collect their names and emails, and remove emails which contain US or UK in the email. Print:
Решавам задачата като изкарвам да не принтира тези който съдържат us или uk.Нулевия тест си гледам съвпада пускам в judge 33/100 и почнах да се чудя защо ? Реших да махна условието ми за us и uk и ми даде 100/100,но нулевия тест не минава!
Прилагам си и кода който не е най-добрият ,но върши работа.

Надявам се да се оправи това объркване.

http://pastebin.com/kDv8UmJT

http://prikachi.com/images.php?images/705/8801705r.png

Тагове:
0
C# Advanced
msmilkoff avatar msmilkoff 338 Точки

Тези упражнения по Advanced C# в Judge май още са бета :). При доста от тях има грешки.

0
TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

Не знаех, че са Beta-версия.

Благодаря все пак за отговора,ще го имам в предвид .

-1
Ivanov.Ivan avatar Ivanov.Ivan Trainer 558 Точки

А какво се случва в речника като подадеш две еднакви имена с различни имейли?

0
TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

Ок.Програмата ми се счупи при еднакви имена и различни имейли,но не знам как да го оправя.

Предложения?

То речника нaли трябва да има само уникални ключове.

0
13/05/2016 19:35:09
Ivanov.Ivan avatar Ivanov.Ivan Trainer 558 Точки

Така първо темата ти е речници и сетове --> от изхождаме. Речника пази уникален ключ, но ной може да има много стойности. За да напълним на един ключ много стойности ни трябва подходяща структура от данни. Можем да имаме ключ стриг и стойност лист от стрингове. В случая обаче в листа може да имаме дублиращи се стойности, което е безмислено. За това ще използваме сет. И след това от този сет си извличаме само елементите които ни се изискват по условие. Пробвай да си го разпишеш ... ако имаш проблем пиши. Сори ама през тела е трудно да се обяснява. УСПЕХ

1
TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

Благодаря ти за отговора.

Трябва явно да се запозная по подробно с HashSet защото не ми е най-ясно.То тези неща предстоят да ги уча просто исках предварително да се запозная с тея.

Мерси пак.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.