Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

GeorgiRGeorgiev avatar GeorgiRGeorgiev 2 Точки

Двумесечното обучение достатъчно ли е за взимане на изпита ?

Здравейте, хора !

Човек може ли да бъде приет за двумесечното обучение ако е на 0-во ниво в програмирането и никога не се е занимавал с това ?

Ако човек никога не се е занимавал с програмиране, двумесечното обучение достатъчно ли е за да човек може да вземе изпитите за влизане в университета ?

 

1
Въпроси за SoftUni
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Всичко зависи от теб. За някои хора е достатъчно, за някои не. Някои разбират по-бързо и по лесно, други не чак толкова.

1
techmaniac avatar techmaniac 133 Точки

Ако се упражняваш по 6-7 часа на ден , даже 2 месеца ще ти дойдат много , ако се упражняваш по 3-4 часа , ще са ти доостатъчни от там надоло си правете изводи :)

Поздрави

2
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

В рамките на тези два месеца ти се дава всички необходими знания, за да можеш успешно да си вземеш изпита (с висок резултат). От теб зависи дали ще можеш да възприемеш знанията и да положиш достатъчно усилия (решавайки множество упражнения). В такъв случай мисля, че изпитът би ти се сторил като песен. wink

1
DJilanov avatar DJilanov 140 Точки

Не искам да се обижда никой ,но реално погледнато времето е кратко за човек ,който никога не е виждал C. Моя личен съвет е още преди да почнат 3те месеца да се опиташ да разбереш основите. Как работи цикъла , какви видове променливи има и как да направиш базова контролна програма с безкраен цикъл. Научиш ли това преди да почнат 3те месеца ще се справиш блестящо на изпита ;)

4
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Тръгнах да пиша романи с преживяванията ми от подобни изпити, но май няма смисъл. Два месеца са напълно достатъчни, но САМО ако следваш тази картинка :)

Както старият ми преподавател по математика в гимназията обичаше да казва: "Нямам фуния, не мога да ти го налея...".

4
gangov avatar gangov 22 Точки

Предостатъчни, че при всичко аз не се занимавах най - сериозно и пак ме приеха за това, което искам. С малко по - сериозно отношение имаш 500/500. Успех

2
Aleksiev avatar Aleksiev 133 Точки

Най-важното в подготовката е да решаваш примерните изпити (според мен). Можеш да започнеш да ги решаваш след първата половина от подготовката. Тогава ще имаш всички необходими знания.

Когато не знаеш как се решава някоя задача и отделиш повече от 2-3 часа в мислене, не е срамно да видиш готово решение или да питаш за помощ. Това също влиза в процеса на подготовка и учене.

Поздрави.

2
koleto_pz avatar koleto_pz 28 Точки

Това е така. Също бих довабил, че ако се мисли много без резултат, значи някъде логиката, за решение на дадената задача, куца. С подсказка, като се видят готови решения или насоки за тях, човек се учи още по ефективно.

0
GeorgiRGeorgiev avatar GeorgiRGeorgiev 2 Точки

Ей, големи сте пичове ! Благодаря и много, приятели ! Благодаря ви за всичките отговори. Изглеждат обнадеждаващи.

0
GeorgiRGeorgiev avatar GeorgiRGeorgiev 2 Точки

Между другото може ли да Ви попитам, приятели, дали по време на двумесечсното обучение се обясняват повече нещата от колкото на клиповете в този раздел - https://softuni.bg/trainings/coursesinstances/details/2 ?
Пиша го, понеже започнах да гледам клипчетата, изгледах 2-3 горе-долу, но виждам, че много различни теми се обясняват в тях, от едно се скача на друго и много не мога да схвана това, което се говори в тях. В смисъл един вид имам чувството, че едно нещо, което дават на едно клипче не го схващам много добре, после във втрото клипче се обяснява за друго и него не го разбирам много добре. Аз не знам английски и това предполагам е нужно за по-голямо поясняване на нещата, все още не съм започнал и курсове по английски де, но ако с това се занимавам ще уча английски. Та въпроса ми е - на курса по-добре ли се обясняват нещата от колкото само да изгледаш клипчетата без да правиш нищо друго и да речем и домашните да напишеш към курсовете ? На живо на курса по-добре ли обясняват нещата ? Тоест имам предвид, само това ли е и на курсовете, обяснения около 2 часа, тоест това, което е на клипчетата плюс домашното и това е ?
Че ако е само това, не знам дали ще се справя, понеже така, като гледам клиповете и се опитвам сам нещо много не се получава.

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

След всяка лекция (т.е видеата, които си гледал) има още г/д толкова време за упражнения. На упражненията асистенти-доброволци ходят из залата и помагат на всеки, който има проблем. Отделно има тренировки за изпита (предполагам отново си ги видял), както и всички задачи от домашните и изпитите се обсъждат и решават тук във форума. Редовно и доста хора (състуденти) се организират да решават задачки в залата и да си помагат. В допълнение можеш да започнеш да четеш тази книга. Като цяло има и кой друг да ти помогне, но най-вече от теб зависи:) Иначе английския си е наложителен ако ще се занимаваш сериозно.

1
GeorgiRGeorgiev avatar GeorgiRGeorgiev 2 Точки

Самуил, благодаря ти за инфото, приятелче !!!
Ясно ... разбирам, братле.

Благодаря отново за отговорите и за детайлните обяснения и разяснения !

0
koleto_pz avatar koleto_pz 28 Точки
Плюс това, може да четеш книгата на Наков, за да си систематизираш информацията и да е прегледна. Кое от кое следва и т.н.
1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.