Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Yordanov1977 avatar Yordanov1977 17 Точки

Свързване на Google AdWords and Analytics accounts

Здравейте!

 

Докато се рових из Google AdWords, попаднах на следното видео: https://analytics.google.com/analytics/web/#report/advertising-adwords-keywords/a46473214w115803116p121082519/, в което се говори за свързане на двата акаунта за по-голяма проследимост на всичките параметри и т.н., т.е.. синергия между двата инструмента. Въпросът ми е дали това се прави допълнително между двата инструмента, или само активирането на всеки съответен инструмент към конкретния сайт е достъчно? Например, при мен  Google AdWords не отразява активност по ключови думи по които потребители са посетели сайта ми, докато Analytics ми дава такава информация.

0
Digital Marketing & SEO
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

Здравей, аз съм го правил по това ръководство

https://support.google.com/analytics/answer/1033961?hl=en

0
gabi.krastinkova avatar gabi.krastinkova 2 Точки

Привет,

Свързване на двата инструмента се прави допълнително, като трябва и двата да са активни и да имате администраторски достъп до профила в AdWords и достъп на ниво собственост в Google Analytics. През администраторски панел в Google Analytics на ниво собсрвеност се свързват двата профила. (линк към упътването на Google)

Това позволява: да се виждат отчети за представянетто на кампаниите във Analytics, допълнителни данни в AdWords за поведението на потребителите след като са кликнали на рекламата, дава възможност да се използват данните от GA за да се насочват следващи реклами към потребители извършили определено действие на сайта. 

На следващата лекция ще говорим по-подробно за тези неща :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.