Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Alexandar avatar Alexandar 118 Точки

Как да направим Eclips-a напълно черен( по-лек за очите )

Eто как може да го напрвите: Под Windwos. Под Linux e по същия начин.

 

1. Help → Install New Software.
2. Enter Eclipse Color Theme Plugin URL: http://eclipse-color-theme.github.com/update
3. Install Eclipse Color Theme Plugin.
4. Restart Eclipse.
5. Goto Window → Preferences → General → Appearance → Color Theme

И изберете подходящата за вас тема.

Така, сега нашия Java Editor е вече променен, остава на направим и останалата част на Еклипс .

1. Изтегляме Dark Juno. От един от двата линк-а:

https://github.com/downloads/rogerdudler/eclipse-ui-themes/com.github.eclipsecolortheme.themes_1.0.0.201207121019.zip

2. Разархивираме в директорията на Еклипс, в папката "dropins".

3. Restart Eclipse.

4. Goto - Preferences > General > Appearance and choose Dark Juno

Note : Изисква Eclipse 4+

 

32
Java Advanced
Dekameron avatar Dekameron 481 Точки

Шрифта също можете да го смените с този:

Аз лично го използвам и е супер.

1. Направете си backup на файловете за да можете после ги върнете ако желаете.

(File > Export > General > Preferences)

2. RainbowDrops.epf (десен бутон > Save link as... После в Eclipse давате File > Import >General > Preferences > RanbowDrops.epf)

7
Yordanoff avatar Yordanoff 17 Точки
Благодаря момчета. Темата и шрифта са супер! Вече не би трябвало да ме боли глава след работа с еклипс.. :d
1
Alexandar avatar Alexandar 118 Точки

Мда, черният цвят не твари толкова окото, колкото белия :) Радвам се че съм бил полезен.

2
Ludmil.D avatar Ludmil.D 41 Точки

Операционната система има глобални настройки, които могат да засегнат абсолютно всички програми, които се изпозлват Word Excell и включително и IDE-тата аз лично съм "засивил" всичко. На win7  мисля че е в Colour Management-а

0
TheMask avatar TheMask 3 Точки

Не знам за вас,но на мене много ми допадна този цвят и наистина не е тежък за очите дори може да се каже,че е и свеж нищо,че е черен цвят

0
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

Защо черното да е по-добро за очите ?

Според мен е ужасно уморително .

Някъде четох ,че синьото е най-добрият цвят за екрана на компютъра, най-малко изморявало.

Може би и затова Уиндоус е в синьо.

Според мен е най-добре да се сменят цветовете и големината на буквите докато се работи,  за да се движи очният мускул и не се натоварват очите само с един цвят . 

 

 

1
Alexandar avatar Alexandar 118 Точки

Ако става на въпрос, най-лекият цвят за очите е зеленият.

Става въпрос, че черното е по-леко за очите от бялото ;)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.