Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

Малко помощ за C# Basics November 2014 Lab --> 06. Largest Product of Digits

Може ли малко помощ за тази задача?

Не разбирам,къде точно ми гърми.Нулевите тестове минават и два от другите,но след това ми дава грешен отговор.

Ако може някой да помогне.

Благодаря предварително.

http://pastebin.com/uK79u0cg

Тагове:
0
Programming Basics 15/05/2016 17:33:20
IskrenPenev avatar IskrenPenev 177 Точки

Мисля че допълнително си си усложнил решението с променливите "product" и "currentposition", завъртането на 2 цикъла и допълнителните проверки и занулявания. 

Предлагам ти моето решение http://pastebin.com/7sBfDJsD

  • приема се входа под формата на стринг;
  • заявявам една променлива, която ми е крайният резултат;
  • завъртам цикъл от 0 до дължината на входния стринг - 6;
  • в цикъла заявявам една променлива, с която изчислявам произведението на 6 цифри - елементите, които се намират на позиции: i, i+1, i+2, i+3, i+4 и i+5;
  • проверявам дали променливата е по- голяма от крайния резултат:  ако е по - голяма приравнявам крайния резултат към нея;
  • накрая печатам крайния резултат;

(Отделил съм самото решение в метод, който приема параметър string и връща стойност Int за да изглежда по-подредено.)

Надявам се да съм бил полезен. Поздрави!

1
15/05/2016 21:22:33
TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

Благодаря ви за помощта.

0
15/05/2016 22:04:51
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.